Chiński górnik trafił do więzienia za kradzież energii elektrycznej z sieci kolejowej

0
210
tokeneo, kryptowaluty, Chiński górnik trafił do więzienia za kradzież energii elektrycznej z sieci kolejowej
Kopanie kryptowalut to zajęcie, które pochłania duże ilości energii elektrycznej. Z tego powodu chiński górnik postanowił podłączyć się do jednej z miejscowych sieci kolejowych. Teraz spędzi w więzieniu ponad trzy lata.
Zapas energii

13 września górnik bitcionów z prowincji Shanxi został osadzony w chińskim więzieniu po tym jak przyznał się do kradzieży energii elektrycznej. Z informacji uzyskanych przez chińską policję wynika, że mężczyzna był podłączony do sieci kolejowej od listopada do grudnia 2017 roku. W tym czasie prąd pobierany z kolei zasilał jego kopalnię kryptowalut i trzy elektryczne wentylatory przez dwadzieścia cztery godziny. Wartość uprowadzonego prądu to 104 000 juanów, co w przeliczeniu wynosi około 15 000 dolarów. Xu Xinghua za kradzież w więzieniu spędzi trzy i pół roku.

Bogaty nie na długo

Mężczyzna wykorzystując skradziony prąd wykopał 3,2 bitcoina zarabiając na tym 120 000 juanów. Wartość energii elektrycznej pobranej przez Xu Xinghua obliczona została na 104 000 juanów. Sąd Transportowy w Datong oprócz skazania Chińczyka za kradzież i wymierzenia mu grzywny, skonfiskował wszystkie jego górnicze „narzędzia” a także nakazał uregulować odpowiednie rachunki za prąd kolei.

Nie on ostatni?

Mimo iż kradzież elektryczności mogła potencjalnie zwiększyć zyski Xu Xinghua, finalnie cena, którą musi za to zapłacić, okazała się być szczególnie wysoką. Niższe ceny energii elektrycznej w Chinach doprowadziły do nagłego zrywu działalności wydobywczej kryptowalut w kraju. W zeszłym roku rząd postanowił jednak przeprowadzić zmasowany atak na nielegalne kopalnie. Z tego powodu niewykluczonym jest, że jeszcze usłyszymy o chińskich górnikach skazanych na więzienie za kopanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię