Charlie Lee dołączy do lunchu z Warrenem Buffettem

0
180
Charlie Lee dołączy do lunchu z Warrenem Buffettem

16 czerwca bieżącego roku Justin Sun (CEO firmy TRON) poinformował swoja społeczność o tym, że Charlie Lee dołączy do lunchu z Warrenem Buffettem.

W poście opublikowanym na Twetterze, Sun podkreśla swoje zadowolenie z tego, że jego dobry przyjaciel weźmie udział w owym spotkaniu. Według wcześniejszych ustaleń lunch z Buffettem odbędzie się 25 lipca br. w San Francisco.

Oczywiście nie zabrakło sarkastycznych komentarzy w związku z tą informacją. Jeden z Tweeterowiczów zamieścił pod postem mema przedstawiającego postać Buffetta z cytatem „Bitcoin jest ryzykowny tylko dla tych, którzy go nie rozumieją”.

Charlie Lee, jako ambasador branży

Wielu członków społeczności stwierdziło, że Lee idealnie sprawdzi się w roli przedstawiciela branży kryptowalutowej. Należy on do grona najbardziej znanych informatyków na świecie. Przez jakiś czas zajmował się pisaniem kodów dla Chrome OS w firmie Google. O Bitcoinie (BTC) dowiedział się w 2011 roku. Od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych w Coinbase.

Warto dodać, że Lee to twórca jednej z najstarszych kryptowalut na świecie. Litecoin (LTC) zapisał się w historii, jako drugi w kolejności powstania altcoin zaraz po Namecoinie (NMC). Jego kod źródłowy oparty został na zmodyfikowanym kodzie BTC. Pierwszy blok LTC wykopano 11 października 2011 roku.

Pod koniec 2017 roku, Lee ogłosił, że sprzedał prawie wszystkie swoje udziały w Litecoinie z powodu konfliktu interesów. Został również skrytykowany za swoje posty na Twetterze, które mogły mieć wpływ na ówczesną cenę monety. Obecnie pełni on funkcję dyrektora zarządzającego Fundacji Litecoin.

Zobacz również: TRON uruchamia testnet Sun Networka!

Avatar
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata kryptowalut. Wierzy w potencjał blockchaina oraz w to, że technologia ta jest w stanie zrewolucjonizować wiele branż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię