Changpeng Zhao: Amazon wyda własną kryptowalutę, to kwestia czasu

0
135
https://www.youtube.com/watch?v=J2SYEy9I0bo

2 lutego bieżącego roku dyrektor generalny BinanceChangpeng Zhao dodał post na Tweeterze, w którym twierdzi, że wydanie przez Amazon własnej krypowaluty to tylko kwestia czasu.

Jak informuje Changpeng Zhao (dyrektor generalny Binance) Amazon prędzej czy później będzie zmuszony do wydania własnej kryptowaluty. Można stwierdzić, że byłby to przełomowy moment dla branży kryptograficznej, ponieważ przyjęcie płatności opartej na blockchainie przez światowego giganta handlu, mogłoby doprowadzić do masowej adopcji płatności monetami cyfrowymi.

Amazon i pierwsza kryptowaluta?

Jak dobrze pamiętamy w 2014 roku Amazon twierdził, że kryptowaluty nie są mu do szczęścia potrzebne. Uważał bowiem, że  klienci nie domagają się wprowadzenia owej metody płatności, więc nie jest ona konieczna.

Jeżeli Amazon zdecyduje się w najbliższym czasie na wprowadzenie własnej kryptowaluty, firma ta może stać się głównym światowym emitentem monety cyfrowej. Nie będzie to jednak forma uniwersalna dla klientów, ponieważ ograniczy się tylko do tego jednego sklepu. Co prawda Amazon ma zróżnicowany i szeroki wybór towarów, jednakże i tak może to stać się pewną niedogodnością dla konsumentów, którzy woleliby posiadać takie waluty cyfrowe, którymi mogą zapłacić w różnych miejscach.

Należy więc zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem dla firmy Amazon nie byłaby akceptacja płatności różnymi kryptowalutami, niż emisja własnego tokena. Co myślicie na ten temat? Podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię