Cena bitcoin: Przebijamy kolejne bariery!

1 min czytania
Cena bitcoin: Przebijamy kolejne bariery!

Koniec tygodnia na rynkach kryptowalut prezentuje się optymistycznie. Cena bitcoin odważnie rusza w górę, aby przebić upragniony od dawna poziom 11 tysięcy USD.

W pierwszym tygodniu września nie musieliśmy się martwić o pułap 10 tysięcy dolarów. Cena bitcoin odbiła się po gwałtownych spadkach z końcówki sierpnia i próbuje przebić kolejne bariery. Spadki nie były na tyle mocne, aby złamać poziom wsparcia rzędu 9 tysięcy, to z kolei sprawiło, że inwestorzy nie przestraszyli się na tyle, żeby nie zainwestować ponownie.

Jak widać, czwartkowa sesja zakończyła się nieco niżej, niż jeszcze rankiem przewidywano, niemniej jednak w piątek od rana obserwujemy wzrosty. Ponadto, tendencja do zakupów pozwoliła przełamać barierę 10 800 dolarów, która była ostatnim celem numer jeden.

Nie grożą nam zatem w tym momencie spadki podobne do tych z końcówki sierpnia, a pojawiały się takie obawy w przypadku nieudanej próby ataku.

Warto również zwrócić uwagę na altcoiny, które również radzą sobie świetnie na piątkowej sesji. Wszystkie czołowe alty pod względem market capu święcą się dziś na zielono. Liderem jest dzisiaj Binance Coin, który zyskał od wczoraj aż 6.29%.źródło: Coinmarketcap.com

Komentarze