Cena Bitcoin: kurs BTC w miejscu, czy to cisza przed burzą?

1 min czytania
kurs-btc-w-miejscu-czy-to-cisza-przzed-burza.jpg

Aktualna cena Bitcoina wynosi około 8 240 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC zaliczył nieznaczny spadek, wynoszący zaledwie 0,09%.

Sytuacja na rynkach wydaje się opanowana. Większość wykresów zalewa  zieleń. Wśród projektów z pierwszej dwudziestki coinmarketcapu, które zaliczyły dziś największe wzrosty, znajdują się: Chainlink (+16,56%), TRON (+5,39%), Binance Coin (+5, 68%). Do altcoinów, którym powinęła się noga, należą między innymi: Dash (-2,36%), IOTA (-1,84%), Bitcoin Cash (-0,44%) oraz Bitcoin SV (-0,08%).

Od trzech dni Bitcoin utrzymuje się w okolicach powyżej 8 tysięcy dolarów. Dla wielu inwestorów pocieszający jest fakt, iż znajdujemy się nad tą granicą, a nie pod nią. Podczas ostatnich sesji Bitcoina nie było żadnych większych impulsów. 

Podczas gdy cena BTC próbuje się utrzymywać na stabilnym poziomie, niektórzy analitycy dzielą się swoimi szalonymi krótkoterminowymi prognozami. Przykładowo użytkownik Twittera Credible Crypto oczekuje dużego odskoku kursu Bitcoina do końca 2019 roku. Prognozuje on, iż wcześniej byki mogą odczuć znaczny ból, ponieważ jest szansa na to, że cena BTC spadnie do 6 tys. USD. Zdaniem tego analityka po tak mocnej korekcie, kurs Bitcoina znów znacznie wzrośnie.

Z kolei The Crypto Dog uważa, że prawdopodobieństwo ponownej wyprzedaży do 7 200 USD spadło wraz z poniedziałkowym wzrostem kursu BTC. Jeżeli zaś opór na linii 8 500 dolarów zostanie przełamany, będziemy mogli spodziewać się wybicia nawet do 9 400 USD.

Podobne zdanie ma Josh Rager, ten zaś twierdzi, że rajd Bitcoinów zacznie się po przełamaniu oporu 8 500-8 600 USD. Jego zdaniem bardzo możliwe, że kurs BTC wzrośnie właśnie do tej granicy. Jeżeli to jednak nie nastąpi, będziemy mogli spodziewać się kolejnych spadków. 

Należy jednak pamiętać, że rynek kryptowalutowy jest zmienny i nie raz już nas zaskoczył. Prognozy te stanowią zaś czyste spekulacje.

Zastrzeżenie: Artykuł zawiera subiektywne opinie i nie stanowi porady inwestycyjnej.

Zobacz również: Czy to już sezon altcoinów? Niekoniecznie

Komentarze