Cena bitcoin: optymistyczny początek sierpnia

0
143
Cena bitcoin: optymistyczny początek sierpnia
fot. TradingView

Wraz ze startem nowego miesiąca cena bitcoin zalicza zauważalne wzrosty. Ponownie widzimy ją na poziomie powyżej 10 tysięcy USD.

Była to bariera, którą cena bitcoin przebijała tak często z dołu, jak i z góry. W tym momencie wiele wskazuje na to, że buduje się podstawa do kolejnych wzrostów. Zmienność ceny bitcoina pod koniec lipca była dość niewielka, początek sierpnia to dość zauważalne wzrosty.

Jednak fluktuacja cen może jeszcze chwilę potrwać. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy wartość 10 tysięcy dolarów zostanie na dłuższą metę utrzymana. Niemniej jednak cena bitcoin po ostatnich wydarzeniach skutecznie obroniła poziom 9 tysięcy, co daje podstawy do optymizmu.

Po osiągnięciu ostatniego dołka (9100 USD) potrzeba było raptem dwóch sesji, aby znaleźć się na poziomie o niemal 2 tysiące wyższym. Kolejne spadki już nie były tak szybkie, ponieważ to trwało aż osiem sesji. Mamy do czynienia zatem z ruchem korekcyjnym.

Obecne wzrosty też są dość szybkie, ponieważ trwają właściwie od początku sierpnia. Wygasła również presja sprzedażowa, ponieważ wolumen jest zdecydowanie niższy niż przy ostatnim dołku, który miał miejsce w okolicach połowy lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię