Bracia Winklevoss: rynek kryptowalut stworzy coś większego od Facebooka

1 min czytania
Facebook Coin, Facebook, kryptowaluty, bitcoin, stablecoin, tokeneo

Tyler i Cameron Winklevoss, założyciele giełdy kryptowalutowej Gemini, twierdzą, że choć tajny projekt kryptograficzny Marka Zuckerberga jest zapewne pozytywny dla branży, ostatecznie rynek kryptowalut stworzy coś większego niż Facebook. Bliźniacy przedstawili swoje uwagi podczas wywiadu z brytyjskim dziennikiem The Telegraph 17 marca.

Bliźniacy Winklevoss słynną ze swojej wrogiej postawy do Marka Zuckerberga. Powód? Zna go każdy, kto czytał o genezie Facebooka czy oglądał hollywoodzki film "The Social Network". Obaj bracia oskarżają Zuckerberga o kradzież ich pomysłu na stworzenie portalu społecznościowego. Całe trio ma za sobą proces sądowy. Sprawa została ostatecznie rozstrzygnięta, a bliźniacy otrzymali 20 mln USD i 1,2 mln akcji na Facebooku w ramach odszkodowania.

Mark znowu idzie śladami braci?

Losy całej trójki w jakiś dziwny sposób ponownie się splatają. Parę lat po tym, gdy Winklevossowie weszli na rynek bitcoina, Zuckerberg również idzie ich śladami. Ponoć Facebook pracuje nad tajnym projektem, w ramach którego integruje kryptowalutowe płatności związane z nowym stablecoinem. Wszystko ma być oparte na narzędziu, które integruje możliwości WhatsAppa, Messengera i Instagrama. W wywiadzie dla The Telegraph bliźniacy najwyraźniej odłożyli na bok przeszłe różnice, ponieważ Cameron potwierdził, że stablecoin Facebooka będzie „naprawdę pozytywnym” zjawiskiem dla branży kryptograficznej. Taylor dodał, że ​​„fajnie", że Zuckerberg wchodzi na ten rynek, po tym jak przez wiele lat się przed tym wzbraniał. Pierwsze, niepotwierdzone, raporty na temat planów Facebooka dotyczących integracji kryptowaluty dla użytkowników WhatsApp pojawiły się w grudniu 2018 r., a następnie w lutym br. Co znamienne, nadal nie wiadomo, nad czym dokładnie pracuje Facebook. Ostatnie doniesienia,  o których mówili bliźniacy to efekt śledztwa New York Times. Czy to prawda, że gigant rynku portali społecznościowych tworzy coś takiego? Dowiemy się wkrótce. Konkurencja nie śpi. Podobnym śladem podąża Telegram, który także tworzy swój blockchainowy projekt.
Komentarze