Blockchain w połowie firm na świecie w ciągu trzech lat?

0
96
IBM wydał patent na udostępnianie danych za pomocą DLT

Zdaniem wiceprezydenta ds. rozwoju blockchain w Oracle, technologia łańcucha bloków może być obecna w 50% firm na świecie w ciągu najbliższych trzech lat.

Przykład Oracle

Frank Xiong brał udział w Forbes CIO Summit, który odbywał się w Kalifornii. Oprócz swojej prognozy stwierdził, że ludzie są coraz bardziej świadomi, jaki wpływ ma blockchain na różne modele biznesowe:

Etap, w którym blockchain może naprawić wszystko, jest już za nami. Ludzie zdają sobie sprawę, jak naprawdę może im to pomóc w biznesie.

Zdaniem Forbesa, Oracle posiada obecnie ponad 100 klientów korzystających z rozwiązań, jakie oferuje technologia łańcuchowa. W październiku ubiegłego roku firma uruchomiła zestaw aplikacji SaaS. Są one oparte na usłudze Blockchain Cloud. Mają one pozwalać użytkownikom skracać czas dostawy, umożliwić śledzenie produktów, a także poprawiać satysfakcję klienta.

Wsparcie dla innych

Ostatnie badania wskazują, że coraz więcej renomowanych firm jest zainteresowanych tą technologią. Dodatkowo, Oracle nawiązało współpracę z czeskim startupem SDK.finance. Jest to platforma płatności dla banków i instytucji finansowych. Skorzysta ona z platformy blockchainowej, aby usprawnić procesy płatności oraz zaprzestać współpracy z pośrednikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię