Blockchain pomoże w rekrutowaniu pracowników

0
8
Blockchain pomoże w rekrutowaniu pracowników

Japońska firma zajmująca się rekrutacją pracowników, Recruit Co. Ltd., zainwestowała w spółkę Beam Development Limited, zajmującą się blockchainem. Informację podano w oficjalnym komunikacie opublikowanym 18 lutego.

Recruit zainwestowało w izraelski startup z rynku blockchain  - Beam Development Limited. Inwestycja została zrealizowana za pośrednictwem funduszu Recruit o wartości 25 milionów dolarów, działającego pod nazwą RSP Blockchain Tech Fund Pte. Ltd. Ten ostatni koncentruje się na inwestowaniu i nabywaniu udziałów w spółkach blockchain i kupowaniu kryptowalut.

Beam jest z kolei projektem zorientowanym na dbanie o prywatność, który zabezpiecza transakcje, umożliwiając ich weryfikację przez określoną stronę trzecią.

Blockchain Revolution

Dalej w tekście podkreśla się "rewolucyjny wpływ technologii blockchain na ułatwianie innowacji przy zachowaniu poufnych danych". Firma - jak sama twierdzi - rozumie jednak potrzebę odpowiednich regulacji rządowych, aby zapewnić to, by ta nowa technologia nie była nadużywana.

Beam potwierdził niedawną inwestycję na Twitterze, stwierdzając, że "pomaga spełnić swoją misję w Japonii [...], jeśli chodzi o wdrażanie zgodnej, skalowalnej i poufnej kryptowaluty".

Założona w 1960 roku firma Recruit Co. Ltd. działa na całym świecie jako firma świadcząca usługi w zakresie informacji reklamowych i zatrudnienia. Przedsiębiorstwo przejęło też portal dot. wyszykowania ofert pracy Indeed.com w 2012 roku, a następnie podobną witrynę Glassdoor w 2018 roku.

Niedawno Beam (BEAM) ogłosiło, że planuje wprowadzić zmiany technologiczne, które pomogą wzmocnić jego altcoina w komercyjnych lokalizacjach, gdzie płatności wymagałyby szybkiego potwierdzenia. Firma twierdzi przy tym, że zdolność transakcyjna tokenu jest trzy razy większa, niż ma to miejsce w przypadku bitcoina (BTC).

Według wpisu na blogu Fundacji Litecoin opublikowanego 7 lutego, technologia Mimblewimble, o której myśli też Beam, jest po części wariantem "poufnych transakcji", który pozwala na "zaciemnianie i weryfikację transakcji", aby osiągnąć zarówno zwiększoną prywatność, jak i zapobiec podwójnemu wydatkowaniu.

BEAM jest teraz notowany na poziomie 1,26 USD, osiągając w ciągu doby około 4,5 procent wzrostu. Kapitalizacja rynkowa e-monety wynosi około 7,8 miliona dolarów, podczas gdy jej dzienny wolumen obrotu wynosi około 7 milionów dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię