Blockchain nowej generacji zwiększa szybkość i efektywność energetyczną w skali globalnej

0
147
Kryptowaluty, Crypto, Bitcoin, TechnologyBlockchain nowej generacji zwiększa szybkość i efektywność energetyczną w skali globalnej
Pierwszy międzynarodowy test blockchainu nowej generacji Red Belly

Zwiększenie szybkości i efektywności energetyczna w skali globalnej dały najnowsze wyniki testów. Red Belly Blockchain, opracowany przez ramię technologii australijskiej narodowej agencji naukowej CSIRO, oraz Concurrent Systems Research Group na Uniwersytecie w Sydney. Ogłoszone wyniki pierwszego dużego eksperymentu przeprowadzonego na globalnej infrastrukturze w chmurze Amazon Web Services (AWS).

Red Belly Blockchain rozwiązuje problemy, które nękały poprzednie generacje systemów blockchain. W tym wpływ na środowisko wynikający ze znacznego zużycia energii, podwójne wydatki, ponoszone w momencie gdy dana osoba wydaje swoje pieniądze dwukrotnie, inicjując więcej niż jedną transakcję, i przepustowość, która mówi o tym, ile jednostek informacji może być przetwarzanych w krótkim czasie.

Eksperyment rozlokował Red Belly Blockchain na 1000 maszyn wirtualnych w 14 z 18 regionów geograficznych. Obejmowało to Amerykę Północną, Amerykę Południową, region Azji i Pacyfiku (Sydney) i Europę. Ustalono punkt odniesienia, wysyłając 30 000 transakcji na sekundę z różnych regionów geograficznych, wskazując średnią latencję transakcji (lub opóźnienie) wynoszące trzy sekundy przy 1000 replik (maszyna przechowująca kopię bieżącego stanu Blockchain i saldo wszystkich kont).

Jest to porównywalne z opóźnieniem uzyskanym podczas testu w 2017 r. z zaledwie 260 replikami zlokalizowanymi w jednym regionie. Dla porównania, podstawowe technologie blockchainowe wymagają minut, podczas gdy inne technologie zazwyczaj przetwarzają mniej niż 20 transakcji na sekundę.

Eksperyment podkreśla skalowalność

Red Belly Blockchain zachowując szybkość transakcji i wysokiego poziomu bezpieczeństwa sprawia, że jest on idealny do szybszego przetwarzania transakcji finansowych i mikrogrid'ów, które wykorzystują transakcje typu peer-to-peer do transformacji sektora energetycznego.

„Sposoby użycia blockchainu w prawdziwym świecie mogą stać się nieaktualne z powodu problemów związanych z zużyciem energii i złożonością spowodowaną przez proof of work”

powiedział dr Vincent Gramoli, starszy pracownik naukowy w CSIRO oraz kierownik Concurrent Systems Research Group na Uniwersytecie Sydney.

„Wdrożenie Red Belly Blockchain pokazuje unikatową skalowalność i siłę nowej generacji technologii księgowej w kontekście globalnym”

Technologie blockchainowe głównego nurtu, takie jak Bitcoin, wymagają proof of work – protokołu spełniającego określone wymagania i weryfikującego transakcję. Muszą dodatkowo rozwiązywać zagadki kryptograficzne, wysoce obliczeniowe zadania, które spowalniają tworzenie bloków i wymagają ogromnych ilości mocy. Red Belly Blockchain różni się od tych blockchainów, ponieważ jest oparty na unikatowym algorytmie i oferuje wydajność, która skaluje się bez równoważnego wzrostu zużycia energii elektrycznej.

Wcześniejsze eksperymenty przeprowadzone w okresie od lipca 2017 r. do maja 2018 r. wykazały przepustowość na poziomie 660 000 transakcji na sekundę na 300 maszynach w jednej Strefie Dostępności. Ostatnie wdrożenie w sieci AWS przeniosło globalną sieć zaprojektowaną, by przetestować wydajność Red Belly Blockchain na dużą skalę.

„AWS Cloud zapewnia innowacyjnym organizacjom wszelkiego rodzaju globalną sieć, gdzie moc obliczeniowa umożliwia organizacjom szybkie przeprowadzanie eksperymentów na dużą skalę, co otwiera nowe możliwości"

Powiedział Simon Elisha, szef architektury rozwiązań, Amazon Web Services Public Sector w Australii i Nowej Zelandii. Jest to najnowszy przykład tego, w jaki sposób konstruktorzy i twórcy wykorzystują AWS do szybkiego i ekonomicznego przeniesienia projektu z etapu koncepcji do realizacji komercyjnego potencjału, lokalnie i w skali globalnej.

Red Belly Blockchain to absolwent programu ON Prime, pre-akceleratora CSIRO, który pomógł w zapewnieniu Start-Up'om wczesnego rozwoju modelu biznesowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię