Bittrex ogranicza Amerykanom kryptowaluty

1 min czytania
Bittrex ogranicza Amerykanom kryptowaluty

Amerykańscy klienci kryptowalutowi znów tracą na zmianach. Giełda Bittrex ogłosiła, że od 21 czerwca nie będą mieli dostępu do niektórych coinów.

Co się zmieni?

Od piątku, 21 czerwca, 32 coiny zostaną przeniesione na rynki poza Stanami Zjednoczonymi, obsłuży je międzynarodowy oddział giełdy, Bittrex International. Nie naruszy to jednak dotychczasowych zasobów dostępnych dla klientów spoza USA.
Amerykańscy klienci otrzymają powiadomienie e-mail, w którym znajdzie się przewodnik opisujący, co będzie można zrobić ze swoimi zasobami. Znajdą się w nim następujące rady: anulowanie otwartych transakcji, podjęcie środków z konta oraz sprzedaż tokenów dostępnych w USA przed wyżej wymienioną datą.
– czytamy w oświadczeniu giełdy. Ponadto, we wpisie na Twitterze Bittrex dokładnie opisuje szczegóły planowanej zmiany.

Zmiany szkodzą?

Nie tak dawno ogłoszono, że zdecentralizowana giełda Binance DEX blokuje możliwość handlu w 29 krajach, w tym w USA. Podobnie uczyniła kilka dni wcześniej giełda Poloniex. Argumentowała to tak, że ponieważ państwo nie jest w stanie jasno określić polityki względem kryptowalut, bezpieczniejsze jest wycofanie niektórych z nich z handlu.
Dzisiejszy ruch to efekt niepewności związanej z prawem na amerykańskim rynku. Nie mamy pewności, czy ustawodawcy odpowiednio zabezpieczą te aktywa. My wierzymy w ich siłę, dlatego będziemy kontynuować wspieranie ich na całym świecie.
– to fragment oświadczenia Poloniex. Wygląda zatem na to, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) znów będzie pod ostrzałem oskarżeń o niewprowadzenie jednoznacznych przepisów. Póki co, istniejące obecnie regulacje tworzą więcej szkód, niż pożytku.
Komentarze