Powstaje coin BitTorrent (BTT)! Będzie oparty na blockchainie TRON

0
291
Powstaje coin BitTorrent BTT Będzie oparty na blockchainie TRON

BitTorrent, platforma do udostępniania plików w modelu Peer-to-peer, stworzy własną kryptowalutę. Informacja pojawiła się w komunikacie prasowym opublikowanym 3 stycznia.

BitTorrent z TRON

Jakie związki z branżą kryptowalutową ma BitTorrent? Firma została przejęta przez TRON. Od tego czasu zespół TRX intensywnie pracuje nad wykorzystaniem BitTorrent w realizacji celów TRON’a.

Nowa wersja protokołu P2P nosi tajemniczą nazwę „Projekt Atlas”. Ma być „kompatybilna z poprzednimi rozszerzeniami protokołu”. Jak mówi Justin Sun, założyciel sieci TRON:

ma to skutkować zwiększeniem szybkości pobierania plików i kopania e-walut

Po co BitTorrent kryptowaluta?

Nikogo nie powinien więc dziwić pomysł stworzenia nowej kryptowaluty. Token BitTorrent BTT zbudowany będzie na podstawie protokołu TRON. Jest to pierwsza poważna próba tokenizowania BitTorrent. Coiny BTT będą wydawane przez BitTorrent Foundation. Dodatkowo wirtualne waluty będą kompatybilne z TRC-10. Oznacza to, że zostaną one stworzone ze standardem technicznym blockchainu TRON.

Tokeny będzie można kupić wyłącznie na giełdzie Binance. BTT pojawiać będą się jako airdropy, które zobaczyć mamy jeszcze w tym miesiącu.

Nie przegap: Twórca BitTorrent: coin Chia „zniszczy” Bitcoina

Wielkie plany TRON

Stworzenie przez BitTorrent coina opartego na blockchainie TRON oznacza, że Projekt Atlas jest coraz bliższy realizacji. Kroki podejmowane przez zespół TRX wpisywać mają się w strategię TRON. Zakłada ona stworzenie nowej, w pełni zdecentralizowanej platformy do dystrybucji treści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię