Bitomat – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

0
287
Bitomat - wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć
https://unsplash.com/photos/eBWzFKahEaU

Gromadząc kryptowaluty w swoim wirtualnym portfelu, zastanawiasz się pewnie, co możesz zrobić z nimi dalej. Z pomocą przychodzi bitomat, który umożliwia wymianę Bitcoina na gotówkę i odwrotnie.

Czym jest bitomat?

Bitomat to nic innego jak kryptowalutowy bankomat, dzięki któremu w szybki i bezpieczny sposób dokonasz transakcji kryptowalutowych. Istnieją dwa rodzaje bitomatów. Pierwszy z nich działa na zasadzie jednostronnego kupna bitcoinów za gotówkę, drugi zaś (bitomat dwustonny), dodatkowo, pozwala sprzedać kryptowalutę i wymienić ją na gotówkę.

Plusy bitomatów

Bitomaty są urządzeniami wolnostojącymi i ogólnodostępnymi o każdej porze. Znajdują się zazwyczaj w galeriach handlowych i pasażach. Korzystanie z nich jest anonimowe, gdyż nie wymaga posiadania żadnych dokumentów. Wystarczy tylko numer telefonu, na który przychodzi potwierdzenie transakcji. Bitomaty są całkowicie bezpieczne i nawet lepiej zabezpieczone od tradycyjnych bankomatów, z uwagi na ciągłe testy, kontrole i upgrading.

Bitomaty w Polsce i na świecie
Liczba bitomatów na świecie cały czas wzrasta i niedługo dobije do 5000. Zlokalizowane są w ponad 70 krajach, a ich największa ilość, znajduje się w USA (ponad 2000). W Polsce jest ich ponad 30. Korzystać z nich można w takich miastach jak: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Czeladź, Gdańsk, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Tychy, Warszawa i Wrocław.
Kupno i sprzedaż w 4 krokach
  1. Najpierw należy zlokalizować najbliższy bitomat (pomocą służy https://coinatmradar.com/).
  2. Jeśli chcemy kupić kryptowalutę to musimy podać adres naszego wirtualnego portfela, na który ma ona być przelana. Gdy chcemy sprzedać kryptowalutę, musimy określić jej ilość.
  3. W przypadku kupna - wkładamy gotówkę do bitomatu, w przypadku sprzedaży - czekamy na wygenerowanie druku z kodem QR.
  4. Ostatnim krokiem w przypadku kupna jest zatwierdzenie transakcji, a w przypadku sprzedaży - wypłacenie gotówki za pomocą wygenerowanego wcześniej kodu QR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię