Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
zł40,687.05
0.63%
XRP (XRP)
zł1.10
6.09%
Ethereum (ETH)
zł758.82
4.95%
Bitcoin Cash (BCH)
zł1,244.96
2.52%
Litecoin (LTC)
zł298.84
3.54%
EOS (EOS)
zł14.45
3.56%
Strona główna Bitmex - giełda kryptowalut

Bitmex - giełda kryptowalut

Inwestycje kryptowalutowe stanowią duży procent inwestycji finansowych. Bitmex jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na rynku. Szukasz informacji o giełdzie kryptowalutowej Bitmex? Dobrze trafiłeś! W portalu internetowym o kryptowalutach Tokeneo Blog znajdziesz najnowsze informacje o giełdzie Bitmex.

Tak jak większość giełd kryptowalutowych, Bitmex ma swoją siedzibę w Hong Kongu. Założyciele mają na swoim koncie wiele międzynarodowych projektów i inwestycji. Są to Arthur Hayes, Ben Delo oraz Samuel Reed. Jak widać, nie są to nazwiska, które można kojarzyć z Hong Kongiem, jednak firma HDR Global Trading Limited, której własnością jest Bitmex, właśnie w tym zakątku świata ma swoją siedzibę.

Firma założona została w 2014 roku, stosunkowo niedawno. Jednak już została jednym z liderów na rynku. Wszystko to dzięki trzem wspaniałym i doświadczonym inwestorom, którzy uznali, że czas podbić świat kryptowalutowy.

Chociaż giełda ta posiada w swojej ofercie altcoiny, faworyzuje Bitcoina – najpopularniejszą (i najdroższą) kryptowalutę na rynku. Poza tym wszelkich płatności dokonywać można tylko i wyłącznie w BTC, w tej kryptowalucie pokazują się również wszystkie zarobki i straty. Do altcoinów, które Bitmex obsługuje, należą: Dash, Ethereum,Ethereum Classic, Litecoin, Qtum, Monero, Ripple, Tezos i ZCash.

Bitmex jest również unikalny z innego powodu. Łączy ze sobą kryptowaluty i Forex, co umożliwia handel z tzw. dźwignią. Dźwignia to termin, który nie wszyscy znają i rozumieją. Pozwólcie więc, że szybko i krótko wyjaśnię. Otóż większość osób inwestujących na rynku rozumie, że inwestując 100 zł, mogą kupić token za 10 000 zł. Ale to nie tak działa. Bitmex oferuje dźwignię na poziomie nawet 100x. Dlatego owszem, teoretycznie możemy kupić token za 10 000 zł, inwestując tylko 100, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli zysk jest szybszy 100x, to podczas spadku waluty, strata będzie równie szybka. Niektórzy sądzą, że handel z dźwignią to jedynie spekulacja. Jednak czy tak jest naprawdę, dowiemy się dopiero po pewnym czasie.

Czy niska cena Bitcoina (BTC) źle wpływa na cały rynek kryptowalut - okiem BitMex

Czy niska cena Bitcoina (BTC) źle wpływa na cały rynek kryptowalut? – okiem BitMex

Giełda krypto znana jako BitMEX dwukrotnie wymieniała ponad 1 milion Bitcoinów (BTC) w ciągu jednego dnia. Za pierwszym razem, BitMEX dokonał tego przełomowego wydarzenia...
1,340FaniLubię
321ObserwującyObserwuj
7,432SubskrybującySubskrybuj
Tokeneo Group