Bitfinex likwiduje wymóg posiadania minimalnego kapitału własnego

1 min czytania

Bitfinex, giełda kryptowalutowa z główną siedzibą w Hong-Kongu, ogłosił właśnie zniesienie wymogu posiadania minimalnego kapitału własnego dla swoich użytkowników. 

Post pojawił się dzisiaj na stronie giełdy. Bitfinex rozważył ten wymóg - kapitał własny na poziomie minimum 10 000$ - ze względu na skargi inwestorów. Prezes giełdy, Jean-Louis van der Velde, cytowany jest w poście: 
Nie mogliśmy po prostu odmówić coraz większej liczbie potencjalnych inwestorów. Poziom zainteresowania inwestycjami na naszej giełdzie wzrasta. Przez ostatnie sześć miesięcy przygotowywaliśmy się na napływ nowych inwestorów i wreszcie jesteśmy gotowi otworzyć Bitfinex na szerszą klientelę. 
W poście poinformowano również o zmianie infrastruktury giełdy, by lepiej przystosować ją do oczekiwań większej liczby inwestorów. Dokładniej mówiąc, przeprojektowano centrum obsługi technicznej i utworzono nowy portal KYC (Know You Customer). Kolejnym dodatkiem jest oferta analizy nastrojów dla tokenów oferowanych na giełdzie.  Handel instytucjonalnymi produktami inwestycyjnymi Bitcoina (BTC) odnotował wzrost już czwarty miesiąc z rzędu. Wciąż rośnie w stosunku do giełd krypto w Stanach Zjednoczonych jako procent całkowitego wolumenu obrotu. 
Komentarze