Bitcoiny we francuskich sklepach tytoniowych

0
193
https://www.thecryptoupdates.com/bitcoin-news-amf-censures-keplerks-proposal-to-sell-bitcoin-through-french-tobacco-shops/

W życie weszła właśnie inicjatywa wprowadzenia Bitcoina do 24,000 francuskich sklepów tytoniowych, pomimo braku aprobaty ze strony Banku Centralnego.

 

Dziś 6, jutro – 6,500

Dziennikarze Reuters cytują wypowiedź organizatora tej niezwykłej inicjatywy, Adila Zakhara, z 8 stycznia:

Dla niektórych ludzi wydobywanie Bitcoina z czeluści internetu jest zbyt skomplikowane.

Bardziej ufają właścicielowi sklepu tytoniowego niż nieznanej stronie internetowej.

Na razie tylko 6 lokali z wyrobami tytoniowymi wprowadziło do swej oferty przedpłacone karty Bitcoin. Do lutego mają się pojawić w ponad 6,500 sklepach.

Zakhar, jako jeden z współzałożycieli firmy technologicznej KeplerK, przewodniczy inicjatywie wprowadzenia Bitcoina na francuski rynek sprzedaży bezpośredniej.

W listopadzie, gdy po raz pierwszy wspomniano o tym pomyśle, spotkał się on z głośnym sprzeciwem ze strony m.in. francuskiego banku centralnego. Urzędnicy państwowi zaczęli zaprzeczać, jakoby zezwolili na jakąkolwiek formę sprzedaży Bitcoina przez sklepy tytoniowe.

To jednak nie zgadzałoby się ze stanowiskiem ACPR (Autorité de contrôle prudentiel et de résolution), francuskiej izbie kontroli, która pracuje pod patronatem francuskiego banku centralnego. ACPR dało zielone światło dla planu firmy KeplerK.

Bitcoiny i banki wciąż na fali

Wprowadzenie powyższej inicjatywy potwierdza więc sprzeczne i niejasne środowisko ustawodawcze dotyczące kryptowalut we Francji.

Jednocześnie, Bitcoiny i banki wciąż trafiają na pierwsze strony gazet – jednak z innych powodów. Kilka dni temu na portalu kryptowalutowym Bitcoinist pojawił się artykuł o nowym projekcie ruchu obywatelskiego Gilets Jaunes, którego organizatorzy wzywali do masowego wycofywania środków finansowych z banków w tę sobotę, 12 stycznia.

Chcąc bez przemocy wywrzeć nacisk na rząd, tzw. „Referendum des Percepteurs”, czyli „ Poborcowe Referendum” (i chodzi tutaj o referendum w sprawie poborców podatkowych, nie poborów), wzięli przykład z innego wydarzenia ze świata Bitcoina – Proof of Keys Trace’a Mayera.

W międzyczasie, użytkownicy kryptowalut wciąż poszukują nagrody, ukrytej w muralu ściennym paryskiego artysty Pascala Boyarta. W tej chwili, fundusz ten zawiera mniej więcej 0.287 BTC (1155$ - ok. 4,300 złotych.)

Co myślicie o pomyśle sprzedaży kryptowalut w sklepach? Osobiście uważam, że co należy do internetu, powinno zostać w internecie. Może macie inne zdanie? A może jakieś pomysły co do wprowadzenia tego w życie? Dajcie znać w komentarzach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię