Bitcoinowy ETF za 20 lat?

0
521

Komisarz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) powiedziała w czasie Forum Inwestycji Cyfrowych, które odbyło się w Waszyngtonie w dn. 5 grudnia,  że bitcoinowy ETF  kiedyś na pewno powstanie, ale może to potrwać bardzo długo.


Hester Peirce, nazwana przez światową społeczność krypowalut "Crypto Mom" ​​(zyskała przydomek przez swój sprzeciw wobec wcześniejszej decyzji SEC o odrzuceniu funduszu bitcoinowego ETF), powiedziała, że ​​ETF oparty na bitcoinie jest "zdecydowanie możliwy", ale może to zająć wiele lat:

"Zdecydowanie [jest to] możliwe, może za 20 lat lub może nawet jutro. Nie wstrzymuj oddechu. SEC zajęło długi czas, [ustanowienie] Finhubu. Zatwierdzenie produktu objętego wymianą może jeszcze potrwać dłużej. "

Otwarty umysł

Według Pierce, stara się ona przekonać swoich kolegów, aby "mieli nieco bardziej otwarty umysł", jeśli chodzi o adopcję kryptowalut, ale może to zająć dużo czasu.

Odnośnie możliwości instytucjonalizacji Bitcoina, Peirce dodała ponadto:

"Myślę, że musimy zachęcać do instytucjonalizacji w przestrzeni kryptograficznej. To nie jest to, czego chcą ludzie na tym rynku, ale myślę, że istnieją instytucjonalne persony, które chcą na nim zaistnieć [...]. A najlepszym sposobem, w jaki możemy zaoferować inwestorom detalicznym wejście w tę przestrzeń, jest [stworzenie] miejsca, które jest bardziej zinstytucjonalizowane."

Nie walczyć z innowacyjnością

"Krypto Mama" ​​powiedział też, że ludzie muszą przestrzegać prawa, ale rząd musi też działać tak, by umożliwiać ludziom realizację nowych i innowacyjnych pomysłów.

"Chcę mieć pewność, że drzwi do innowacji są wystarczająco szeroko otwarte i nie są zbytnio ograniczone regulacjami" - podsumowała.

W niedawnym wywiadzie prezes SEC Jay Clayton powstrzymał się od podania konkretnych ram czasowych dla powstania ETF Bitcoina. "Nie zamierzam komentować czasu ani nic w tym stylu, ale jasno mówiliśmy o niektórych problemach, które nas interesują" - powiedział w rozmowie z CNBC.

Wczoraj SEC ponownie przełożył termin podjęcia decyzji w sprawie utworzenia ETF Bitcoina (BTC). Informacje podano w oficjalnym komunikacie:

“Komisja uznaje za stosowne wyznaczenie dłuższego okresu na wydanie decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu proponowanej zmiany przepisów, aby mieć wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej zmiany (…)”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię