Bitcoin – wiadomości ze świata

Bitcoin – wiadomości ze świata

Kryptowaluty, czyli inaczej mówiąc – cyfrowe waluty kryptograficzne to innowacyjny, rozproszony system księgowy, który przechowuje informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach.

Stan posiadania związany jest ściśle z poszczególnymi węzłami systemu, tzw.: portfelami, w sposób, zapewniający pełną kontrolę nad danym portfelem kryptowalutowym wyłącznie posiadaczowi odpowiadającego mu klucza prywatnego.

Jeżeli ów posiadacz wyraża chęć dokonania transakcji – odbywa się ona elektronicznie, bezpośrednio pomiędzu nim, a danym kontrahentem. Każda bez wyjątku jednostka kryptowaluty ma unikalny kod, w którym zawarte są informacje zapobiegające jej kopiowaniu, czy też ponownemu, niepożądanemu wydatkowaniu.

Coś, co najbardziej wyróżnia kryptowaluty to fakt, że nie posiadają one żadnego organu regulującego (kontrolnego), który mógłby decydować o zwiększeniu jej podaży przy potencjalnym spadku wartości. Ów zdecentralizowany charakter sprawia, że wirtualne waluty przybierają na znaczeniu i zyskują na popularności, ciesząc się coraz większym zaufaniem różnych społeczności.

Obrót kryptowalutami odbywa się wyłącznie elektronicznie, bezpośrednio między przynajmniej dwoma użytkownikami (technologia peer-to-peer), bez udziału jakichkolwiek systemów bankowych, czy innych instytucji nadzorczych. Nie ma takiego podmiotu, który mógłby kontrolować transakcje. Nie możliwe jest zatem „zablokowanie” naszego konta.

Do najważniejszych kryptowalut z całą pewnością należy zaliczyć Bitcoina, który od samego początku zajmuje pozycję lidera, a jego rynkowa kapitalizacja zapewnia mu absolutną bezkonkurencyjność w tej branży. Innymi ważnymi aktywami cyfrowymi są m.in.: Ethereum, Ripple, Litecoin, Monero, Cardano, czy też Waves, ale również wiele innych alternatywnych walut, które cieszą się niesłabnącą popularnością oraz zaufaniem konsumentów (użytkowników sieci).

Świat kryptowalut nieustannie ewoluuje. Koniecznym wydaje się być zatem śledzenie wszelkich nowinek, które go dotyczą, aby być na bieżąco.

Codziennie w wielu mediach oraz portalach branżowych, pojawiają się nowe informacje oraz newsy na temat rynku kryptowalutowego, a zatem funkcjonowania całej branży, pojawiania się nowych projektów, bieżących cen oraz kursów krypto-aktywów, okraszone dużą dawką analiz i wypowiedzi ekspertów.

Niniejsza kategoria: „Wiadomości o Bitcoinie”, zawiera newsy kryptowalutowe, które przydadzą się każdemu, bez względu na jego wiek, status, czy doświadczenie. Branża zmienia się w niezwykle dynamiczny sposób, stąd też olbrzymie zapotrzebowanie na ciekawe i wartościowe treści. W serwisie Tokeneo.blog ukazane są tylko przydatne, a zarazem nieocenione newsy dotyczące nowych tokenów i technologicznych uwarunkowań, które za nimi stoją, wydarzeń (organizowanych spotkań i konferencji), ale również kierunku rozwoju tej wciąż młodej, zmieniającej się branży.

W tym miejscu znajdziesz informacje, których szukasz i które będą dla Ciebie niezbędne, w przypadku podejmowania właściwych decyzji inwestycyjnych.

Dlatego jeżeli jesteś ciekawy jak „działa i funkcjonuje” ten rynek „od wewnątrz” koniecznie zajrzyj do tej kategorii. Niesamowity świat wirtualnych tokenów stoi tu przed Tobą otworem.