Bitcoin szuka wsparcia, czy dąży do dna? Analiza cen.

0
340

Wczoraj cena Bitcoina spadła o kolejne dwa procent w ciągu dnia. Obecnie BTC ma najniższą cenę od połowy grudnia zeszłego roku.  Wcześniej w ciągu tygodnia Bitcoin miał niepewne dni na poziomie 3412,86 $ ze spadkiem -0,36 %. Kluczowymi momentami będzie ruch albo powyżej 3500 USD, albo w kierunku 3000 USD.

Bitcoin szuka wsparcia czy dąży do dna?
Wczoraj cena Bitcoina osiągnęła najniższy poziom od połowy grudnia, a wczoraj straciła kolejne 2 procent swojej wartości. Na ten moment cena BTC wynosi 3440 $. Niektórzy handlowcy wyrazili swoje obawy co do obecnej sytuacji. Między innymi DonAlt (@CryptoDonAlt) na Twitterze wskazuje, że wsparcie nie utrzyma się w wysokości 3,500 USD.

„Zamknięcie pod wsparciem nie wygląda zbyt dobrze. BTC musi szybko odzyskać wsparcie, w przeciwnym razie spodziewam się, że pójdzie na poprzednie minima. Jeśli to się nie utrzyma, przewiduję 2900 ~.”

Coraz bliżej dna
Brak wsparcia dla 3 000 USD może spowodować gwałtowny spadek w dół. Jednocześnie dane o transakcjach Bitcoina zaczynają odzwierciedlać podobne, historycznie niskie poziomy tworzące dolne poziomy. Z analiz wynika, że na 3000 dolarów większy jest popyt niż podaż. Kluczowe jest jednak psychologiczne utrzymanie wsparcia, aby stworzyć nadzieję dla byków. Wolumen wymiany USD znajduje się jednak w najniższym punkcie od maja 2017 r. Wówczas był to punkt, w którym odnotowano masowy wzrost do najwyższego poziomu Bitcoin. W grudniu 2018 r. osiągnął bowiem 20 000 USD.
Źródło: www.bitcoinist.com
W styczniu przeprowadzaliśmy analizę cenową Bitcoina, dotyczącą prognozy ostatecznego dołka. Zwracaliśmy wówczas uwagę, że aby dotknąć dołka, wolumen zmieniający powinien być stały, a wykresy wskazywały na zbyt dużą nieregularność. Obecnie, jak widzimy na powyższym wykresie, zmienność jest już coraz mniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię