Bitcoin polega na nawet najprostszych testach usług finansowych

0
15
Bitcoin polega na nawet najprostszych testach usług finansowych

Huw van Steenis, starszy doradca w Banku Anglii, powiedział w wywiadzie dla Bloomberg TV, że „kryptowalutom nie udaje się przejść nawet fundamentalnych testów usług finansowych”.

Co z krypto?

Van Steenis wcześnie pracował w bankach, takich jak Schroders i Morgan Stanley. W zeszłym roku dołączył do Banku Anglii i obecnie prowadzi zajmuje się przyszłością finansów tak, aby "Wielka Brytania stała się tętniącym życiem centrum usług finansowych”.

Huw van Steenis, podczas wywiadu z Bloomberg TV w poniedziałek powiedział, że cyfrowe monety, takie jak Bitcoin, nie są obecnie na liście zagrożeń sektora bankowego. Zapytany, czy kryptowaluty stanowią poważne zagrożenie, van Steenis powiedział:

Nie martwię się kryptowalutami. Wirtualnym coinom nie udaje się przejść podstawowe testów bezpieczeństwa usług finansowych. Nie są one wielką jednostką wymiany, nie mają wartości i są wolniejsze. Kryptowaluty nie są wysoko na mojej liście zmartwień.

Bitcoin oblewa testy

To nie pierwszy raz, kiedy Van Steenis kryptowaluty zrównał z ziemią. We wrześniu ubiegłego roku głosił, że "Bitcoin nie przechodzi testu innowacyjności".

Bitcoin a inne coiny

Van Steenis wciąż stara się nie dostrzegać innych kryptowalut. Środowisko kryptowalutowe otwarcie przyznaje, że Bitcoin nie jest już najbardziej innowacyjną kryptowalutą. Najpopularniejszy na świecie coin rzeczywiście jest stosunkowo powolny. Natomiast innowacje, takie jak Lightning Network i pozostałe altcoiny budują lepsze, szybsze sieci.

Branża kryptowalutowa nie stoi w miejscu. Londyńska Giełda Papierów podjęła współpracę z nową giełdą kryptowalutową. Na miejscu Van Steenisa baczniej obserwowalibyśmy rozwój branży kryptowalutowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię