Bitcoin musi wzrosnąć do 7000 USD, jeżeli chce uratować przemysł wydobywczy!

0
12
Bitcoin musi wzrosnąć do 7000 USD, jeżeli chce uratować przemysł wydobywczy!

Jeden z użytkowników Twittera: Flib Flib sporządził niezwykle ciekawą analizę. Analityk kryptowalutowy przeprowadził badanie, które miało wskazać, na jakim poziomie powinien znajdować się Bitcoin, aby cała branża krypto – górnicza nie była zagrożone bankructwem, wynikającym bezpośrednio z niższych cen walut cyfrowych.

Jeden z użytkowników Twittera: Flib Flib sporządził niezwykle ciekawą analizę. Analityk kryptowalutowy przeprowadził badanie, które miało wskazać, na jakim poziomie powinien znajdować się Bitcoin, aby cała branża krypto – górnicza nie była zagrożona bankructwem, wynikającym bezpośrednio z niższych cen walut cyfrowych.

Flib Flib poruszył na Twitterze temat opłat za wydobywanie walut wirtualnych i ich roli w krypto-ekonomii. Jak zauważył – aż 99% przychodów z wydobywania BTC to nagrody blokowe, a zaledwie 1% stanowią opłaty transakcyjne.

Wskazał, że wyłącznie w ciągu ostatniej doby wydobyto Bitcoiny o wartości 6,37 mln USD, jednak w tym - zaledwie 70 tysięcy dolarów zostało zapłacone w opłatach transakcyjnych.

Flib Flib, tokeneo, twitter, bitcoin, kryptowaluty

Oczekuje się, iż skumulowana wartość opłat sieciowych spadnie w nadchodzących latach z powodu nadejścia Lightning Network. Wówczas wartość Bitcoina powinna wzrosnąć do tego stopnia, aby górnicy utrzymywali dochody na satysfakcjonującym ich poziomie.

Flib Flib zauważył więc, że cena BTC musi osiągnąć "bezpieczny poziom" wynoszący minimum 7 tysięcy dolarów, czyli prawie dwukrotność dzisiejszej ceny, najpóźniej do 2020 roku. W miarę redukowania nagród za wydobycie tzw. halvings – Bitcoin będzie musiał podwajać swoją wartość co cztery lata, aby sektor wydobywczy utrzymywał się stanie nienaruszonym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię