“Bitcoin jeszcze bardziej zdominuje rynek w 2019 roku”

0
738
bitcoin i wykres
Według raportu przygotowanego przez amerykańską, globalną firmę konsultingową A.T. Kearney – Bitcoin jeszcze bardziej zdominuje rynek kryptowalutowy w przyszłym roku i zostawi pozostałe altcoiny daleko w tyle.

O dokumencie wydanym przez międzynarodowe przedsiębiorstwo jako pierwszy poinformował Forbes. Zgodnie z doniesieniami – do końca 2019 roku Bitcoin ma mieć prawie 2/3 całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalutowego. Co więcej, firma odpowiedzialna za raport przekonuje, że najpopularniejsza kryptowaluta będzie pełniła rolę „całkowitego lidera, kosztem wszystkich pozostałych altcoinów, które stracą swój "blask" oraz znaczenie w oczach inwestorów."

Podobno istnieje również szansa na to, że „organy nadzoru finansowego zmienią swoje stanowisko wobec tego sektora i będą mu bardziej przychylne”.

Courtny Rickert McCaffrey – menadżerka będąca członkiem zarządu A.T. Kearney – zauważa, że rosnące rozbicie altcoinów będzie oznaczać „znaczny wzrost dominacji najstarszego tokena wirtualnego”. Jako dowód podaje ostatni fork Bitcoin Cash, w wyniku którego powstały dwa obozy: Bitcoin Cash SV oraz Bitcoin Cash ABC.

 

Raport lekiem na skołatane serca krypto-inwestorów?

Nie trudno zauważyć, że raport ten pojawił się w czasach, w których rynek kryptowalutowy przeżywa trudne chwile. Obecnie wartość Bitcoina oscyluje w granicach 3830 dolarów. W ciągu ostatniej doby jego wartość spadła o około 5%. Co gorsza – w dół spadają również pozostałe altcoiny.

Wspomniana firma konsultingowa zauważa jednak, że „wejście na rynek inwestorów instytucjonalnych oraz wprowadzenie pierwszego funduszu ETF (crypto exchange – traded fund) pomoże podnieść ceny wszystkich walut cyfrowych i to w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

A.T. Kearney widzi w tym pewną ironię losu, bowiem według przedsiębiorstwa: „jedyną realną ścieżką, która może popchnąć rynek do przodu jest akceptacja kryptowalut przez międzynarodowy system finansowy, który to niegdyś Bitcoin próbował pokonać!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię