Bitcoin: jaka będzie przyszła cena kryptowaluty?

1
583
bitocin kurs

W takich momentach na rynku, jak teraz, gdy trwa trend boczny, wielu zastanawia się, co dalej z ceną najstarszej kryptowaluty. Czy bitcoin jeszcze nas zaskoczy? Na ten temat wypowiada się ostatnio wielu obserwatorów i znanych inwestorów.

Spadnie jeszcze tylko trochę

Zacznijmy od najświeższych opinii. Spencer Bogart, partner w firmie kryptowalutowej Blockchain Capital, w wywiadzie dla “Fast Money” na kanale CNBC, stwierdził, że za pewien czeka nas hossa. Zauważył, że na wykresach widać już coraz niższą zmienność i fakt, że obecna cena BTC jest o ok. 70 proc. niższa od ostatniego ATH. Tym samym Bitcoin – i inne kryptowaluty oraz tokeny – są bliskie ostatecznego dna. Kiedy wróci hossa? Zdaniem Bogarta zajmie to więcej czasu, niż spodziewają się inwestorzy. Wcześniej czy później dojdzie jednak do nowej bańki.

Nie, nie, dno jest za nami!

Trochę innego zdania jest Mike Novogratz, dyrektor generalny firmy inwestycyjnej Galaxy Digital Capital Management. On z kolei uważa, że dno jest już za nami, ale jednocześnie nie jest byczo nastawiony. Do jeszcze niedawna wykazywał bardzo optymistyczną postawę, zgodnie z którą cena BTC miała iść mocno w górę jeszcze w tym roku. Dziś inwestor myśli, że nawet poziom 9k dolarów jest niemożliwy do pokonania do końca tego roku.

Byki cała naprzód!

Wspomnijmy jeszcze o Tomie Lee z Fundstrat, który twierdzi z uporem, że za jednego bitcoina będziemy wkrótce płacić więcej niż kiedykolwiek wcześniej i że hossa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Podobnie uważa CZ, czyli CEO Binance. Także on uważa, że bitcoina pod kątem inwestycyjnym czeka świetlana przyszłość i wiele baniek spekulacyjnych.

Koniec baniek…

Zwłaszcza wypowiedź CZ stoi w wyraźniej opozycji do niedawnych kontrowersyjnych słów Vitalika Buterina, twórcy Ethereum. Kreator jednej z najpopularniejszych kryptowalut uznał niedawno, że okres baniek na walutach cyfrowych dobiegł końca. Dlaczego? Jego zdaniem adaptacja Blockchaina jest już za duża, by wywołać tak ogromny hype, jaki miał miejsce w latach ubiegłych. Jednocześnie przyznał, że strategia społeczności kryptowalut, polegająca na robieniu szumu wokół ceny btc była słuszna, ale już się wypaliła.

Jakby na potwierdzenie jego słów, zainteresowanie Bitcoinem i Ethereum spadło w Google Trends do najniższych poziomów od 18 miesięcy. Warto jednak zauważyć, że to naturalne zjawisko po każdej bańce spekulacyjnej.

… albo i nie

Bardziej optymistyczni w kwestii kursu są inwestorzy instytucjonalni. Według badania Fundstrat Global Advisors aż 54 procent respondentów uważa, że bitcoin już w tym roku zaliczył dno. 57 procent prognozuje wzrosty w kolejnym roku.  Ich zdaniem cena głównej kryptowaluty osiągnie poziom od 15,000 $ wzwyż.

Jakie jest zaś wasze zdanie?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię