Bitcoin wyszukiwany w Google jeszcze częściej po wzrostach

0
210
Bitcoin wyszukiwany w Google jeszcze częściej po wzrostach

Dane z Google Trends pokazują, że wyszukiwanie frazy "Bitcoin" sięga miesięcznych rekordów po ostatnich wzrostach kryptowaluty powyżej 11000 USD.

Wpływ Libry

Dane opracowywano w czasie, gdy zaczynało pojawiać się coraz więcej informacji o projekcie Libra, czyli kryptowalucie tworzonej przez Facebooka. To właśnie z nią porównywano frazę "Bitcoin".

Bitcoin vs. Libra

Od 18 czerwca, gdy opublikowano białą księgę Libry, zainteresowanie tym projektem mocno zmalało. Wtedy jednak do gry wrócił BTC – odnotowano wzrosty sięgające kolejnych tegorocznych rekordów, kiedy to kryptowaluta przekroczyła poziom 11 tysięcy dolarów. To wzrost o 35% względem maja bieżącego roku.

Niemniej jednak, to i tak ledwie ułamek tego, co było za najlepszych czasów. Obecnie obserwujemy zaledwie 10% wyników wyszukiwań, które miały miejsce pod koniec 2017 roku – kiedy to Bitcoin odnotował historyczne wartości, sięgające 20 000 USD.

Kto czego wyszukuje?

Największe zainteresowanie BTC wzbudza w pięciu krajach: Nigerii, Republice Południowej Afryki, Austrii, Szwajcarii oraz Ghanie. Natomiast, jeśli chodzi o Librę, najczęściej informacji o niej wyszukują obywatele Urugwaju, Dominikany, Nikaragui, Albanii i Panamy.

Cointelegraph sugeruje, że trendy w Google są znacząco niższe niż te z 2017 roku, ponieważ najwyraźniej nie doszło tutaj do znaczącej roli FOMO. Zamiast tego, kilka parametrów wskazuje na to, że instytucjonalny popyt na Bitcoina wciąż nie maleje. Ponadto, w sieci możemy obserwować kolejne rekordowe wartości w kwestii wyszukiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię