Bitcoin jest częścią globalnej populistycznej rewolty

1 min czytania
Bitcoin jest częścią globalnej populistycznej rewolty

Były doradca Donalda Trumpa, Steve Bannon, podzielił się swoją opinią o kryptowalutach. Bitcoin miałby być częścią globalnego buntu społecznego.

Działalność Steve'a Bannona

Steve Bannon to były szef strategów Białego Domu i jeden z najważniejszych doradców Donalda Trumpa na początku jego prezydentury. Ponadto, był także wiceprezesem Cambridge Analytica, firmy, która brała udział w aferze z wyciekiem danych osobowych z Facebooka. Po opuszczeniu administracji prezydenta zajął się doradztwem dla polityków, którzy są przeciwnikami elit Partii Republikańskiej w Stanach Zjednoczonych. Oprócz działalności politycznej, Bannon jest też przedsiębiorcą i pracownikiem mediów. Współtworzył m.in. film dokumentalny o Ronaldzie Reaganie. To umożliwiło mu współpracę z Andrew Breitbartem, od nazwiska którego powstał prawicowy serwis opinii, którego Bannon został wkrótce potem prezesem.

Bannon i kryptowaluty

W temacie kryptowalut Bannon nie wypowiedział się po raz pierwszy. Sam niegdyś przyznał, że posiada pewne zasoby BTC. Sam Bitcoin, jego zdaniem, jest kluczem do wielkiego buntu na całym świecie:
Przed kryptowalutami wielka przyszłość. Odegrają one wielką rolę w naszej przyszłości, a szczególnie w globalnej populistycznej rewolcie.
W marcu, były doradca prezydenta wygłosił wykład w Zurychu, gdzie podzielił się refleksją na temat potencjału kryptowalut. Jego zdaniem Bitcoin i blockchain mają wystarczającą siłę, aby pomóc odeprzeć instytucjom i rządom niewygodne strategie i reguły. Podkreślił także, że kryptowaluty są świetną drogą do uwolnienia się od zależności takich potęg, jak dolar amerykański. Bitcoin, podobnie jak Libra, to zagrożenie dla tradycyjnych metod płatności.
Komentarze