Binance testuje stablecoina powiązanego z funtem brytyjskim

0
71
Binance testuje stablecoina powiązanego z funtem brytyjskim

Giełda Binance zamierza wprowadzić na rynek stablecoina opartego na funcie brytyjskim. Plany potwierdził szef firmy, Changpeng Zhao.

Ogłoszenie BGBP

Nowy stablecoin na platformie Binance został zauważony przez jednego z użytkowników Twittera. Funkcjonuje tam skrót BGBP.

Głos w sprawie zabrał też sam Zhao, który potwierdził działania giełdy nad nowym projektem. Zdradził, że jest on we wczesnej fazie, a na początek przygotowano raptem 200 funtów.

Warto przypomnieć, że Binance to jedna z największych giełd cyfrowych aktywów na świecie. Jak podają dane Coinmarketcap, w ciągu doby potrafi ona obsłużyć transakcje warte ponad 2 miliardy dolarów.

Binance ostatnio nie ma najlepszej passy, ponieważ zdecentralizowana giełda DEX właśnie ogłosiła zablokowanie transakcji w 29 krajach świata. Więcej o tym tutaj.

Stablecoiny to przyszłość?

Stablecoin pozwala giełdom na ominięcie restrykcyjnych wymogów stawianych przez handel walutami fiducjarnymi. W ostatnich latach zyskał on sporą popularność ze względu na podobieństwo transakcji do tych, które znamy z walut tradycyjnych.

Binance idzie za trendem, ponieważ stablecoiny są coraz popularniejsze. Giełda OKEx właśnie uruchomiła USDK, powiązany z dolarem amerykańskim oraz z tamtejszą instytucją finansową o nazwie Prime Trust.

Również tradycyjne giełdy wyrażają chęć wejścia w środowisko stablecoinów. Zrobiła to m.in. szwajcarskie giełda SIX, która pracuje nad coinem opartym na franku szwajcarskim. Optymizm w tym temacie głośno wyraża również Francja. Szef tamtejszego banku centralnego przyznaje zainteresowanie banku stablecoinami, mimo że państwo pozostaje sceptyczne w stosunku do kryptowalut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię