Binance straciło 40 milionów USD podczas ataku hakerskiego

0
97
Binance straciło 40 milionów USD podczas ataku hakerskiego

Binance - jedna z największych giełd kryptowalutowych, 7 maja doświadczyła poważnego ataku hakerskiego. Giełda donosi, że miała miejsce jedna transakcja, w której hakerzy mogli wypłacić 7000 BTC o wartości ponad 40 milionów USD.

Zatrzymanie działań

Podczas ataków, hakerzy stosowali różne taktyki, w tym pishing oraz ataki wirusowe. Binance zawiesi wszystkie depozyty i wypłaty na czas przeprowadzania kontroli bezpieczeństwa systemów. Prace mają potrwać tydzień. Changpeng Zao - dyrektor generalny, w liście opublikowanym na stronie Binance stwierdza również:

„Proszę również zrozumieć, że hakerzy mogą nadal kontrolować niektóre konta użytkowników i mogą w międzyczasie korzystać z nich, aby wpływać na ceny. Będziemy ściśle monitorować sytuację."

Zao zapewnił również, że skradzione środki zostaną w pełni zrekompensowane poszkodowanym użytkownikom, dzięki funduszowi gwarancyjnemu SAFU.

Binance wycofa transakcje bitcoin?

Podczas transmisji na żywo, Zao wspomniał o możliwości wycofania transakcji sieciowych Bitcoin:

„Szczerze mówiąc, możemy to zrobić prawdopodobnie w ciągu kilku następnych dni. Istnieją jednak obawy że może to mieć pewne negatywne konsekwencje, jeśli chodzi o zniszczenie wiarygodności Bitcoin ”,

Zgodnie z ostatnimi dyskusjami prowadzonymi na portalu Reddit, społeczność kryptograficzna zdecydowanie sprzeciwia się wycofaniu. W najnowszej aktualizacji na twitterze dyrektor generalny ogłosił że nie będzie kontynuował tej decyzji:

Zao dodaje również, że atak był bardzo kosztowną lekcją dla Binance oraz że ich obowiązkiem było zabezpieczenie funduszy użytkowników. Dyrektor generalny stwierdził, że wyciągną wnioski z tego zdarzenia i będą dążyć do poprawy bezpieczeństwa giełdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię