BTC
-
-
XRP
-
-
ETH
-
-
BCH
-
-
LTC
-
-
EOS
-
-
PL EN
Strona główna Binance – giełda kryptowalut

Binance – giełda kryptowalut

Szukasz informacji na temat giełdy kryptowalutowej Binance? Dobrze trafiłeś! Sprawdź, jak wygląda handel na tej platformie, poznaj najważniejsze informacje na jej temat.

Spis treści:

Binance – opis giełdy

Binance – weryfikacja

Czy giełda Binance jest bezpieczna?

KYC i AML na Binance

Opinie na temat Binance

Binance – kontakt


Binance  – opis giełdy

Giełda kryptowalutowa Binance jest dość młoda, powstała bowiem dopiero w 2017 roku. W tak krótkim czasie stała się jednak najpopularniejszą platformą przeznaczoną do handlu wirtualnymi walutami na całym świecie. Szybkość, z jaką zgromadziła, aż tak duże grono zwolenników jest naprawę zaskakujące. Dzienny obrót na tej platformie jest wyceniany w przybliżeniu na 1 miliard złotych. Binance należy do giełd wymiany krypto-krypto, oznacza to, iż nie obsługuje ona walut fiducjarnych, zakupu można na niej dokonać wyłącznie za pośrednictwem drugiej kryptowaluty. Wśród jej największych konkurentów (funkcjonujących w ten sam sposób) znajdują się giełdy kryptowalutowe takie jak OKEx czy Huobi. Binance wyróżnia się tym, iż oferuje możliwość wymiany poprzez własny token – Binance Coin (BNB). Kryptowaluta ta została oparta na blockchainie Ethereum. Użytkownicy BNB czerpią z tokenu wiele korzyści. Mogą np. korzystać ze zniżek na opłaty transakcyjne.

Twórcą Binance jest Changpenga Zhao. W trakcie studiów informatycznych pomagał w utrzymaniu rodziny, zatrudniając się w branży usługowej. Po skończeniu nauki rozpoczął on pracę jako programista na giełdzie w Tokio. Od 2013 roku Zhao wiązał się z wieloma projektami kryptowalutowymi w tym Blockchain.info. Chiński programista został również dyrektorem technicznym OKCoin. W 2017 roku zrezygnował jednak z tej posady, by uruchomić własną giełdę kryptowalutową – Binance. Podczas ICO zebrał aż 15 milionów dolarów. W niecałe osiem miesięcy platforma ta stała się jedną z największych giełd kryptowalutowych pod względem wolumenu. Kto by pomyślał, że były pracownik McDonalda znajdzie się na trzecim miejscu, jako najbogatszy człowiek świata kryptowalut w rankingu magazynu Forbes.

Siedziba giełdy kryptowalutowej Binance znajduje się na Malcie. Choć platforma ta nie obsługuje żadnych walut fiducjarnych, rolę amerykańskiego dolara pełni na niej Tether (USDT), który ma 74% pokrycia w USD. Binance obsługuje ponad 140 kryptowalut. Aby ułatwić handel, giełda ta stworzyła aplikacje na Androida oraz iOS. Można ją pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play. User może ją pobrać z oficjalnej strony Binance.com prosto na komputer, jeżeli posiada system operacyjny Mac, bądź Windows.

Binance – weryfikacja

Utworzenie konta na Binance tak, jak na większości giełd kryptowalutowych jest bezpłatne. Aby zarejestrować się na tej platformie, należy wejść na stronę Binance.com, a następnie przejść do opcji ,,zarejestruj” widocznej w prawym górnym rogu. W trakcie tego procesu użytkownik musi podać swój adres e-mail, numer telefonu oraz stworzyć silne hasło. Uwaga, oprócz dużych i małych liter powinno ono zawierać również cyfry i znaki specjalne tj. % czy $. Następnie User powinien zaakceptować regulamin giełdy i kliknąć opcję zarejestruj. Po wykonaniu tych czynności, na adres e-mail podany przez użytkownika wysyłany jest link aktywacyjny do konta – użytkownik musi go zaakceptować. Ostatnią rzeczą, jaką należy zrobić po aktywacji, jest zalogowanie się na utworzone konto!

Kolejnym krokiem jest weryfikacja, należy w niej podać swoje imię, nazwisko, kraj pochodzenia, płeć oraz numer dokumentu osobistego. Następnie użytkownik musi przesłać dwustronny skan swojego dowodu bądź paszportu – w zależności, który dokument wybrał w trakcie weryfikacji. User powinien przesłać również selfee, na którym będzie widoczna jego twarz oraz dokument wgrany do weryfikacji.
Gdy mamy do czynienia z weryfikacją korporacyjną należy podać pełną nazwę i adres firmy, dane osoby, która zakłada konto oraz wypełnić specjalny formularz i przesłać go na Binance.

Oczywiście weryfikacja nie jest obowiązkowa, ponieważ użytkownicy, którzy jej nie dokonają, mogą wypłacić do 2 BTC w ciągu doby. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku osób, które przeszły weryfikację. Te zaś mogą dokonać wypłaty do 100 BTC w ciągu 24 godzin.

Czy giełda Binance jest bezpieczna?

Giełda Binance posiada szereg zabezpieczeń. Po zalogowaniu warto od razu włączyć dwuetapową weryfikację konta. W ten sposób podczas każdego logowania oraz przy próbie dokonania transakcji użytkownik będzie proszony o wpisanie dodatkowego kodu, który otrzyma poprzez aplikację mobilną Google Authenticator. Należy dodać, że aplikacja ta funkcjonuje w trybie offline, dzięki temu User ma pewność, że jest to bezpieczne rozwiązanie.

Warto wiedzieć, że w przypadku zgubienia telefonu, bądź jego zepsucia, użytkownik straci dostęp do swojego konta na Binance. Warto więc od razu zapisać sobie kod odzyskania, który jest podawany od razu przy aktywacji zabezpieczenia Google Authenticator na oficjalnej stronie Binance. User może także włączyć opcję Anti-Phishing Code. Chroni ona przed próbami włamań na konto za pomocą ataków typu phishing.

KYC i AML na Binance

Polityka KYC (Know Your Custormer) obejmuje weryfikację poprzez dokument potwierdzający tożsamość oraz wpisanie danych takich jak: imię i nazwisko, kraj pochodzenia, numer telefonu i adres e-mail. Dzięki temu giełda kryptowalutowa Binance ma dostęp do podstawowych informacji na temat swoich klientów. Jeżeli chodzi o AML, czyli przepisy dotyczące przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, ograniczają się one do minimum. Wszystko dlatego, że Binance nie obsługuje walut fiducjarnych. Giełda nie wymaga więc wgrywania dokumentów takich jak wyciągi z kont bankowych, czy innego rodzaju rachunki. Handel na tej platformie możliwy jest tylko za pośrednictwem kryptowalut.

Opinie na temat Binance

Użytkownicy doceniają giełdę Binance z tego względu, iż transakcje na niej mogą przebiegać anonimowo. Brak pobierania depozytów przez platformę skutkuje tym, iż jej konsumenci nie są zobowiązani do weryfikacji. Oczywiście tak jak zostało to zaznaczone w jednym z akapitów powyżej, niezweryfikowani użytkownicy napotykają limit, jaki mogą wypłacić w wysokości 2 BTC na dobę. Dużą zaletą na Binance jest wolumen, który generuje. Dzięki niemu handel na platformie jest płynny, konsumenci bez trudu znajdują więc drugą stronę transakcji.

Userzy dość pozytywnie wypowiadają się o Binance. Zdarzyło się również, że giełda ta musiała na pewien czas wyłączyć opcję rejestracji z powodu zbyt dużej liczby napływających użytkowników. Binance jest chwalona również za niewielkie prowizje w porównaniu do innych platform kryptowalutowych. Jednym z głównych powodów, dla których inwestorzy tak często wybierają Binance jest to, że posiada ona szeroki wybór kryptowalut. Minusem giełdy może być zaś to, że osobie początkującej trudno będzie się na niej odnaleźć, jeżeli nie miała wcześniej styczności z kryptowalutami, aby dokonać zakupu na Binance musi bowiem posiadać inną kryptowalutę obsługiwaną przez platformę.

Binance – kontakt

Giełda kryptowalutowa Binance posiada centrum obsługi klienta dostępne na oficjalnej stronie Binance.com. Platforma ta posiada również konta w mediach społecznościowych. Co ciekawe telegram prowadzony jest w kilku dedykowanych językach.

Oficjalna strona giełdy: https://www.binance.com/en

Facebook: https://www.facebook.com/BinanceExchange/

Twitter: https://twitter.com/binance

Telegram: https://t.me/Binance_Polish

Pokaż więcej...

Nowa platforma pożyczkowa Binance wystartuje już w tym miesiącu

Jedna z największych giełd kryptowalutowych, Binance, zamierza wypuścić swój nowy produkt pożyczkowy 28 sierpnia. Czy to się sprawdzi? Pożyczki kryptowalutowe Według dzisiejszych informacji, posiadacze Binance Coina (BNB), Ethereum...

Binance wraca z własną aplikacją na iOS

19 sierpnia bieżącego roku w sklepie App Store ponownie pojawiła się aplikacja mobilna giełdy Binance. Trudny powrót Już w sobotę, 17 sierpnia, Changpeng Zhao, prezes Binance, zapowiedział powrót...

Binance: Projekt Venus może być konkurencją dla Libry?

Giełda kryptowalutowa Binance, uruchamia projekt blockchain o nazwie Venus. Jego celem jest wsparcie rozwoju stablecoinów na całym świecie.  Celem Venus - wsparcie stablecoinów 19 sierpnia, giełda kryptowalutowa Binance,...

Coraz bliżej powrotu działalności Binance do USA

Szef Binance Changpeng Zhao zapowiada powrót działalności giełdy do Stanów Zjednoczonych. Nie padła jeszcze konkretna data, jednak deklaracja jest dosyć stanowcza. Zmiany w USA W czerwcu Binance ogłosiła,...

Atak na Binance? Zhao apeluje o rozsądek

Niedawno giełda Binance musiała poradzić sobie z dużym atakiem hakerskim, w którym straciła sporo Bitcoinów. Teraz znów wydaje się być na celowniku. Wyciek danych Na jednym z kanałów...

Binance: fundacja w 100% przejrzysta? Raczej nie

Binance wspiera najbardziej potrzebujących mieszkańców Afryki. Ponadto chce aby działania giełdy były całkowicie przejrzyste. Czy jednak faktycznie tak jest?Czym jest Binance Charity Foundation? W lipcu 2018 roku,...

Zhao: Trump tweetujący o krypto? To dobry znak dla branży

Szef giełdy Binance, Changpeng Zhao, także wypowiedział się w temacie krytyki kryptowalut ze strony polityków. Jego zdaniem sam fakt, że temat zainteresował prezydenta USA, jest dla...

Wpływ transakcji Binance na wzrost ceny Bitcoina

Po krótkim spadku ceny Bitcoina poniżej 10000 USD, wartość znów szybuje w górę. Może to być skutkiem masowych transakcji przeprowadzonych w Binance. Światowa czołówka Binance to jedna z...

Binance chce uruchomić oddział w Korei

Jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, Binance, rozważa uruchomienie oddziału w Korei Południowej. Sprawa Korei Szef Binance Changpeng Zhao potwierdził rozmowy w tej sprawie w wywiadzie. Pracujemy nad...

BNB kluczem do sukcesu Binance?

Giełda Binance bardzo szybko znalazła się na szczycie w branży kryptowalutowej. Niektórzy twierdzą, że kluczową rolę odegrał dla niej token narzędziowy Binance Coin (BNB). Przeanalizujmy dogłębniej...
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności oraz polityce cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. Więcej Akceptuję
Tokeneo Group Zmień produkt