Binance DEX blokuje możliwość handlu w 29 krajach

0
254
Binance DEX blokuje możliwość handlu w 29 krajach

Zdecentralizowana platforma kryptowalut Binance DEX zamierza zablokować dostęp do usług w 29 wskazanych przez siebie państwach. Ma do tego dojść 1 lipca bieżącego roku.

Komunikaty na stronie

Informacja o planowanych działaniach Binance DEX pojawiła się na platformie w postaci komunikatu pop-up. Na liście państw objętych zakazem są m.in. Stany Zjednoczone, Korea Północna, Chorwacja, Kuba, Iran, Serbia, Wenezuela, czy Białoruś.

Od 1 lipca 2019 roku handel i dostęp do portfela poprzez serwis www.binance.org nie będzie dostępny dla użytkowników z adresem IP pochodzącym z państw wypisanych poniżej.

– tak brzmiała treść komunikatu ostrzegającego o zaplanowanej zmianie.

O platformie DEX

Giełda Binance uruchomiła swoją zdecentralizowaną platformę – DEX – w kwietniu na swoim macierzystym blockchainie. Ponadto, platforma nie gromadzi żadnych funduszy swoich klientów i wspiera całą gamę zewnętrznych portfeli przeznaczonych do handlu coinami.

Na ten moment DEX oferuje 9 par walutowych, z czego każda jest do wymiany na Binance Coin. W krótkim czasie platforma zyskała sporą popularność, także dzięki reputacji giełdy Changpenga Zhao. On sam również otrzymał sporo słów uznania dla nowego pomysłu i podkreślił chęć przekierowania polityki firmy na platformę zdecentralizowaną.

Jednak natychmiast po decyzji o geoblokadzie zastosowanej przez DEX pojawiły się głosy krytyki. Padł nawet zarzut, że cała sytuacja jest pretekstem, aby podbić rynkową cenę BNB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię