Bank komercyjny Tajlandii zmienia decyzję w sprawie wdrożenia XRP

1 min czytania
Największy bank komercyjny Tajlandii zmienia decyzję odnośnie wdrożenia XRP

Siam Commercial Bank (SCB) zmienił decyzję odnośnie planów wdrożenia kryptowaluty XRP do swojej działalności. O fakcie tym poinformował dopiero wtedy, gdy jego społeczność zaczęła domagać się konkretnych informacji na ów temat.

3 czerwca br. jeden z Twitterowiczów zapytał, kiedy tajlandzki bank zrealizuje daną wcześniej obietnicę. Okazało się jednak, że SCB kompletnie zrezygnował z owych planów. Przyczyny zmiany decyzji  pozostają nieznane.

Brak komunikacji

Bank przeprosił swoją społeczność za dezinformację oraz oznajmił, że obecnie nie zamierza wdrażać XRP. Co ciekawe poprzedni tweet, w którym SCB pisał o owych planach, został po prostu usunięty. Oczywiście nie było to dobre posunięcie ze strony banku, ponieważ naraził on w ten sposób swoją reputację oraz stracił zaufanie niektórych klientów, uznali oni bowiem, że była to próba zamiecenia sprawy pod dywan. Tego typu zachowanie jest oczywiście szokujące, chociażby ze względu na wielkość SCB, a przecież w tak dużych instytucjach wpadki komunikacyjne zawsze odbijają się głośnym echem...

Udany pilotaż

Na oficjalnej stronie  należącej do SCB możemy  znaleźć informacje, o tym, że od połowy 2018 roku tajlandzki bank brał czynny udział w pracach badawczo-rozwojowych nad zastosowaniem technologii blockchain do transgranicznych płatności B2B. Pilotaż ten okazał się sukcesywny, ponieważ zminimalizowano czas trwania operacji pieniężnych. Zobacz również: Ripple zwiększy dokładność w raportowaniu wolumenu i sprzedaży XRP!
Komentarze