Art (r)Evolution Event – wystawa sztuki inspirowana Bitcoin’em

0
295
Art (r)Evolution Event - wystawa sztuki inspirowana Bitcoin 'em
Jako hołd złożony w podziękowaniu za dekadę jego istnienia

Grupa artystów z całego świata organizuje wystawę sztuki, która bada kulturalny wpływ Bitcoina. Impreza inspirowana Bitcoin 'em, która ma się odbyć w ostatnim tygodniu września i trwać do pierwszego tygodnia października, nazywa się "Art (r) Evolution". Będzie gościć w centrum artystycznych imprez w Paryżu we Francji.

Na wystawie Art (r) Evolution pojawią się prace artystów interesujących się wpływem cyfrowych walut na przemysł artystyczny i finansowy, a także na społeczeństwo globalne.

Jak wspomniano powyżej, targi odbędą się w Paryżu od 28 września do 5 października. Wszystkie prezentowane prace będą opatrzone krótkim kodem obrazkowym QR, umożliwiającym uczestnikom kupowanie ich za pomocą kryptowalut. Obsługiwane waluty cyfrowe obejmują BTC, ETH, LTC i XMR.

Według Pascala Boartarta, uczestnika i organizatora wydarzenia, celem wystawy jest pokazanie przypadków użycia cyfrowych walut i zgromadzenie artystów, którzy są zachwyceni koncepcją wirtualnych walut. Pascal dodał także, że Francja powinna stać się międzynarodowym centrum nowego ruchu artystycznego, badającego korelację między sztuką a kryptowalutami. Artysta wyraził również optymizm w destrukcyjnym potencjale cyfrowych walut, mówiąc, że nowa klasa aktywów przekształciła globalną kulturę.

O dziwo

Uczestniczący artyści zostali poproszeni o ukrywanie prywatnych kluczy Bitcoin w pracach, które wystawiają podczas imprezy. Oznacza to, że uczestnicy, którzy są bardzo uważni, mają szansę z wystawy, odejść z cennymi pamiątkami. Do tej pory artyści, którzy potwierdzili swój udział to:

  • Andy Bauch,
  • Coin Artist,
  • Nanu Berks,
  • Saint Phall Yom,
  • Illies Issiakhem,
  • Josephine Bellini,
  • Yosh,
  • Mark Bern,
  • Choq.

Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności.

Jednak Art (r) Evolution nie jest pierwszą instancją, w której artyści czerpią inspirację z cyfrowych walut. Wcześniej Lincoln Townley, artysta z Los Angeles, przeprowadził wystawę swoich prac. Warto zauważyć, że Lincoln poinformował, że dzieła można kupować tylko za pomocą płatności dokonywanych w kryptowalutach.

Ponadto istnieje słoweński rzeźbiarz, który stworzył rzeźbę, składającą hołd Bitcoin'owi, najpopularniejszej wirtualnej walucie. W innym przypadku, uliczny artysta z Paryża, Ludo, stworzył wspaniałe murale, które ukazały rosnącą popularność Bitcoina.

Choć wydaje się to dziwne, jest oczywiste, że świat sztuki chętnie przyjmuje koncepcję kryptowalut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię