Aon oferuje ubezpieczenie kryptograficzne dla Metaco

1 min czytania
Aon oferuje ubezpieczenie kryptograficzne dla Metaco

Gigant ubezpieczeniowy - Aon, przygotował panel ubezpieczycieli, aby zapewnić zabezpieczenie kryptowalut dla klientów Metaco - firmy zajmującej się technologią przechowywania aktywów cyfrowych.

Ubezpieczenia gorących portfeli

Grupa ubezpieczycieli, zaproponuje rozwiązanie instytucjom korzystającym z SILO - rozwiązania Metaco, dla tak zwanych zimnych i gorących portfeli (offline i online).
“Oto problem z ubezpieczeniami kryptograficznymi: nie wszystkie pokrycia są równe. Architektura większości ubezpieczeń wykorzystuje kombinację gorących i zimnych portfeli a zasady mogą się różnić od siebie. Takie rozwiązanie może skutkować lukami w zasięgu.” - podał Aon w The Block Crypto.
Polisy mają obejmować straty, zarówno od klęsk żywiołowych niszczących klucze trzymane w trybie offline, jak i od ataków hackerskich na portfele online.
“Nasze rozwiązanie jest oparte na nowej technologii, która wykracza poza zimne portfele” - dodaje firma.  
Branże ubezpieczeniowe stopniowo reagują na popyt, zaczynając od pokrycia zimnych portfeli. Jednak ubezpieczenia coinów, przechowywanych w depozyatriuszach lub giełdach, w szczególności w gorących portfelach, należą jeszcze do rzadkości.
“Popyt ten jest pośrednio napędzany przez banki i inne instytucje finansowe zainteresowane posiadaniem aktywów cyfrowych” - powiedziała Jacqueline Quintal, lider instytucji finansowych w Aon Risk Solutions.

Aon współpracuje z Anchorage

Rozwiązanie jest wynikiem partnerstwa Aon z firmą Anchorage - dostawcy usług kryptograficznych, który zatrudnia byłych pracowników brytyjskiego Ministerstwa Obrony. Firma wspierana przez Andreessen’a Horowitz’a, pół roku temu w styczniu wyszła z ukrycia i uruchomiła publiczną usługę przechowywania kryptowalut. Polityka Anchorage rodzi jednak pewne pytania. Nie ujawniono na przykład kwoty ubezpieczenia, ponieważ firma odmówiła komentarza w tej sprawie.
Komentarze