Amerykańskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomości inwestuje w blockchainowy startup!

1 min czytania
Amerykańskie stowarzyszenie pośredników nieruchomości zainwestowało w blockchainowy startup!

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym 10 czerwca bieżącego roku przez Forbes,  Second Century Ventures będący strategicznym ramieniem amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomości (NAR), zainwestował w blockchainowy startup o nazwie Propy w ramach programu REach.

Kwota inwestycji oczywiście nie została ujawniona, z informacji podanych przez Forbes wynika jednak, że firma Propy zyskała możliwość skorzystania z sieci 1,3 miliona agentów nieruchomości należącej do NAR. Obecnie trwają prace nad edukacją szerszego grona odbiorców na temat wykorzystania potencjału blockchaina w nieruchomościach. Program REach rozpoczął się 19 lutego br. To podobno pierwszy komercyjny akcelator, którego celem jest zgromadzenie twórców technologii w owej branży. Więcej informacji na jego temat znajdziesz tutaj.

Główne założenia firmy Propy

Startup Propy dąży do wyeliminowania potrzeby przetwarzania danych przez osoby trzecie, automatyzując transakcje za pomocą inteligentnych kontraktów. Działania te zapewniają przede wszystkim wyższy poziom bezpieczeństwo oraz przejrzystości, usprawniając tym samym cały proces. Należy dodać, że ta globalna platforma została założona już w 2017 r. Natalia Karayaneva (prezes firmy Propy) poinformowała Forbes o założeniach startupu stwierdzających, że do końca 2019 r. osiągnie on 4 miliony dolarów rocznego przychodu ze sprzedaży SaaS dla deweloperów (modelu udostępniania, który pozwala użytkownikom subskrybować aplikacje i korzystać z nich w chmurze). W 2017 roku Propy zebrał aż 10 milionów dolarów z ICO. Firma wyemitowała własny token narzędziowy PRO, którego celem jest wzmocnienie samowystarczalnego ekosystemu, śledzącego globalną własność nieruchomości. Second Century Ventures zdecydował się na inwestycję w firmę Propy, by z jej pomocą usprawnić własną działalność, wykorzystując technologię blockchain w transakcjach na rynku nieruchomości. Nie przegap podobnych artykułów:  Pierwsza na świecie aukcja kryptowalutowa na żywo [nieruchomości] Nowa platforma blockchain wspomoże rynek nieruchomości [Hongkong]
Komentarze