Amazon wchodzi na Blockchian!

0
165
kryptowaluty, tokeneo, tokeneo blog, bitcoin, amazon, blockchain
Podczas niedawnej konferencji re:Invent w Las Vegas – Dyrektor Generalny AWS (Amazon Web Services) - Andy Jassy zaprezentował dwa nowe produkty przedsiębiorstwa oparte w całości na blockchainie. Widać zatem, że kolejni giganci dostrzegają potencjał tego rynku i dołączają do „technologii przyszłości”.

Rynek kryptowalutowy przeżywa obecnie duży kryzys. Bessa trwająca od jakiegoś czasu daje się we znaki wielu inwestorom, którzy kiedyś postanowili zainwestować swój kapitał w tą branżę. Mimo tego – Andy Jassy podczas środowej konferencji technologicznej w Las Vegas stwierdził, że „Amazon widzi bardzo duży potencjał w systemie łańcucha blokowego.” Co więcej – firma planuje nawet wprowadzenie dwóch nowych usług opartych właśnie o tę technologię!

Amazon w wydanym oświadczeniu stwierdził, że zamierza wprowadzić dwa innowacyjne i idące z „duchem czasu” produkty, które umożliwią klientom Amazon Web Services stworzenie: „skalowalnej siedzi bloków za pomocą jedynie kliku kliknięć”. Przedstawiciel przedsiębiorstwa stwierdził również, że „według ich koncepcji będzie ona automatycznie się skalować, tak, by sprostać wymaganiom tysięcy aplikacji obsługujących nawet miliony transakcji dziennie.”

Jassy potwierdził, że zaproponowane przez firmę rozwiązanie będzie miało „znacznie bardziej elastyczny i solidny zestaw interfejsów API do wprowadzania wszelkiego rodzaju zmian lub dostosowań w bazie danych”.

Nowe produkty giganta sprzedaży internetowej będą obsługiwały dwie popularne platformy typu blockchain: Ethereum i Hyperledger Fabric.

Dołączenie Amazona do sieci blockchain oraz tworzenie na jego podstawie produktów i usług – to duży i istotny krok w kierunku wejścia na wyższy poziom realizowania oczekiwań konsumentów – zwłaszcza w kontekście przyspieszania i analizowania płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię