Alibabacoin nie może używać nazwy Alibaba

0
48
Alibabacoin nie może używać nazwy Alibaba

Dobiegła końca potyczka pomiędzy gigantem e-commerce a coinem. Alibabacoin zaprzestanie używania nazwy Alibaba.

Żegnamy Alibabacoin

Zarząd kryptowaluty zgodził się zaprzestać używania nazwy Alibaba. W wspólnym oświadczeniu obu firm czytamy, że ABBC i Alibaba osiągnęli porozumienie. W związku z tym coin zmieni nazwę. O sprawie poinformowała agencja Reuters.

Zgodnie z oświadczeniem:

obie firmy osiągnęły porozumienie w sprawie nazwy Alibabacoin. ABBC zgodziło się nie używać znaków towarowych należących do Alibaby

ABBC zamiast Alibabacoin

Po tych zmianach coin będzie znany jako ABBC, a cała spółka przyjmie nazwę ABBC Foundation.

Wcześniej chiński gigant e-commerce twierdził, że nazwa coina spowodowała duże zamieszanie wśród klientów. Dodatkowo nazwa ta miała być szczególnie szkodliwa dla działań Alibaby na terenie Stanów Zjednoczonych.

Coin wprowadził zamieszanie

ABBC Foundation z siedzibą w Dubaju przeprowadziło swoje ICO przy użyciu nazwy Alibaba. Spółka wierzy, że nie wywołało to zamieszania, gdyż ICO są zakazane w Chinach – największym rynku Alibaby.

Porozumienie oznacza koniec długiego konfliktu pomiędzy dwoma podmiotami. W maju ubiegłego roku sąd wydał decyzję na niekorzyść Alibaby. Sąd odmówił chińskiemu gigantowi wydania nakazu uniemożliwienia ABBC używania nazwy Alibaba. Zmieniło się to na przełomie roku, kiedy sąd nakazał ABBC Foundation zaprzestania używania jakichkolwiek znaków towarowych, które należą do Alibaby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię