Alibaba i Baidu na chińskiej liście regulowanych firm wykorzystujących blockchain!

1 min czytania
Alibaba-i-Baidu-na-chińskiej-liście-regulowanych-firm-wykorzystujących-blockchain!

Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni opublikowała listę firm objętych regulacjami, które prowadzą legalną działalność z wykorzystaniem technologii blockchain. Wśród nich znalazły się między innymi: Alibaba i Baudu.

W tym artykule dowiesz się: 1. Ile firm znalazło się na liście 2. Co skłoniło Chińską Administrację ds. Cyberprzestrzeni do stworzenia owego rejestru 3. Dlaczego rejestr ten jest ważny dla inwestorów Na liście znajduje się aż 197 firm. Zdaniem analityków przedsiębiorstwa te mają zapewnić kontrolowane środowisko do eksploracji technologii blockchain. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem Chińskiej Administracji ds. Cyberprzestrzeni wszystkie zarejestrowane firmy są zobowiązane do wyświetlania swojego numeru rejestracyjnego w widocznym miejscu przy każdej świadczonej przez nie usłudze.

Fala ICO...

Rejestr ten powstał ze względu na nieuregulowaną falę monet ICO. Aby dana firma znalazła się na liście, musi ona zostać poddana przeglądowi przez chińskie Państwowe Biuro Informacji Internetowej oraz spełnić kryteria zawarte w regulaminie wydanym 15 lutego bieżącego roku.

Ściągawka dla inwestorów

Należy również dodać, iż jednym z głównych zadań owego rejestru jest pomoc w wyodrębnieniu nielegalnie działających firm prowadzących niezarejestrowane działalności. Lista ta jest stanowi znaczne ułatwienie dla inwestorów. Korzystając z niej, mogą w szybki sposób sprawdzić, czy dana firma jest uregulowana Zobacz również:TRON w misji przeciwdziałania hazardowi w grach!
Komentarze