Akcje NETFLIX’A wciąż rosną!

0
167

Netflix niewątpliwie spełnił oczekiwania rynku dotyczące trzeciego kwartału. W ciągu roku odnotował on bowiem wzrost przychodów o 4 miliardy USD.

Akcje Netflix'a wzrosły o prawie 6%, od 26 grudnia 2018 do 2019 roku (z 230 USD do 315$). Czy to dobra passa giganta z branży mediów strumieniowych? Na to wygląda, w każdej sesji do dzisiaj mogliśmy zaobserwować wzrosty akcji. Biorąc pod uwagę zmienność akcji FANG, to bardzo dobry wynik!

Dobry początek Netflix'a

Akcje Netflix'a miały bardzo dobry start od 2019 roku, rosną do tej pory. Znajduje się on obecnie w ośmiodniowej passie. Wzrost notuje się na 35%. Mimo wszystko wynik ten wciąż znajduje się poniżej rekordowej wartości uzyskanej w lipcu 2018 roku, która wynosiła 418 USD.

Coraz większa liczba abonamentów

Netflix odnotował znaczny wzrost liczby abonamentów na całym świecie. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych jego popularność jest wysoka, ponieważ równie dobrze radzi sobie w Europie.

Gigant rynku medialnego zakładał, że w ciągu 2018 roku przybędzie mu 9,4 miliona użytkowników. W rzeczywistości było ich 7,64 milionów, co i tak stanowi bardzo dobry wynik.

Dodatkowo Netflix został uhonorowany, aż pięcioma Złotymi Globami, gdzie Amazon Prime Video uzyskał tylko dwa.

Cytując dyrektora ds. Treści w Netflix Ted'a Sarandos’a:

Kiedy inwestujemy w oryginalny program, zauważamy, że mamy lepszy zwrot z inwestycji biorąc pod uwagę oglądalność oraz subskrypcje.

Czy Netflix dalej będzie notował wzrosty akcji? O tym będziemy informować na bieżąco, nieustannie obserwując losy giganta medialnego.

Zobacz również: LiveEdu, czyli „Netflix dla kryptowalut” – ucz się poprzez oglądanie filmów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię