Afera z QuadrigaCX nie mogłaby mieć miejsca na Bermudach – twierdzi premier kraju

0
27

Premier Bermudów, David Burt, twierdzi, że sytuacja, taka jak miała miejsce przy kanadyjskiej QuadrigaCX, nie mogłaby się zdarzyć na Bermudach. Dlaczego? Z powodu istniejącego ustawodawstwa krajowego dot. kryptowalut.

Burt powiedział to w czasie wywiadu udzielonego dziennikarzowi Fortune.

Historia tajemniczego upadku

Na początek krótkie przypomnienie. Kanadyjska giełda kryptowalut QuadrigaCX zaczęła mieć problemy po śmierci Geralda Cottena, jej założyciela i CEO, w grudniu ubiegłego roku. Platforma jednak już wcześniej borykała się z problemami finansowymi. Po śmierci Cottena klienci QuadrigaCX nie byli w stanie uzyskać dostępu do swoich środków na platformie, bowiem tylko CEO miał dostęp do zimnych portfeli giełdy.

Co by było gdyby...

Burt stwierdził teraz w wywiadzie, że klucze prywatne QuadrigaCX nigdy nie zostałyby utracone, gdyby giełda została zarejestrowana na Bermudach, a nie w Kanadzie. Powiedział:

„Jeśli Quadriga byłaby licencjonowana przez Bermuda Monetary Authority, to, co się wydarzyło, nie mogłoby się wydarzyć, ponieważ mamy zasady dotyczące przechowywania kluczy i upewnienia się, że nie są one w posiadaniu konkretnej osoby”. 

Burt omówił po krótce krajową ustawę o biznesie cyfrowym z 2018 r.:

„Zasadniczo określa to, co należy zrobić z kluczami głównymi [giełdy], w jaki sposób należy postępować z tymi rzeczami i jak upewnić się, czy nie można ich zgubić, lub - jeśli zostaną utracone - [jaki jest] sposób, aby je odzyskać". 

Kraj prokrypto

Bermudy znane są ze swojej przyjaznej polityki względem kryptowalut i blockchaina. W ubiegłym roku rząd tego kraju ogłosił plany wprowadzenia zmian w ustawie o bankowości. Wszystko w celu ustanowienia nowej klasy banków świadczących usługi lokalnym organizacjom fintech i blockchain. Burt powiedział wówczas, że indywidualne zasady bankowe, aby nie świadczyć usług bankowych na rzecz nowego typu spółek, „nie mogą uniemożliwić realizacji naszej obietnicy wzrostu gospodarczego i sukcesu dla Bermudów”.

Bermudy wprowadziły również nowe przepisy dotyczące początkowych ofert monet (ICO), które wymagają od bermudzkich emitentów ICO dostarczenia szczegółowych informacji o „wszystkich osobach zaangażowanych w dane ICO”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię