3 najmocniejsze na rynku altcoiny podczas spadku Bitcoina

2 min czytania
3-najmocniejsze-na-rynku-altcoiny-podczas-spadku-bitcoina

Na temat rynku można nauczyć się o wiele więcej, gdy widać na nim tendencje zniżkowe niż gdy ciągnie w górę.  

Podczas wczorajszego spadku kursu Bitcoina o ponad 10%, można było dopatrzeć się, które altcoiny cały czas mocno trzymają się na rynku krypto.  Niewielka grupa altcoinów wyprzedziła Bitcoina podczas wczorajszej “wyprzedaży” - BNB, Chainlink i LEO. To pierwszy znak odchodzenia altów od Bitcoina na szalenie skorelowanym rynku. 

altcoiny wciąż mocno trzymają się na rynku, podczas gdy kurs Bitcoina spada 

Kiedy kurs Bitcoina znacząco się obniża, najważniejsza jest obserwacja, GDZIE dokładnie inwestorzy inwestują swoje pieniądze. Szukamy więc aktywów, które były silnie powiązane z Bitcoinem.  Josh Rager, jeden z rynkowych krypto-traderów, udostępnił na Twitterze wykres, według którego kurs Binance Coina (BNB) wzrósł o 6,95% w stosunku do Bitcoina. Natomiast token LEO Bitfinexa wzrósł aż o 8,46%, a LINK o 8%.  tweecie Rager wyjaśnia swoją wypowiedź: 
Są altcoiny, które radzą sobie całkiem dobrze podczas burzliwych dni rynkowych, kiedy większość innych coinów spada. Właśnie w nie chcę inwestować. 

Zabezpieczenie przed ryzykiem 

W tradycyjnym portfelu akcyjnym, można zabezpieczyć się przed ryzykiem poprzez dywersyfikację na różne sektory i aktywa. Na przykład akcje technologiczne różnią się i działają inaczej od akcji ropy.  Kryptowaluty działają inaczej. Cały rynek jest współzależny. Nawet jeśli Ethereum ma zupełnie inny cel niż Bitcoin, obie waluty na ogół poruszają się (na wykresach) w ten sam sposób.  Dywersyfikacja portfela kryptowalutowego nie zmniejsza ryzyka. Alcoiny kupuje się, jeśli polubi się dany projekt, a nie dlatego, że spowalnia to “upadek” portfela.  Jednak jak pokazały BNB, LINK i LEO, może to się zmieniać. 

Altcoiny, które można wykorzystać 

Jedyną wspólną cechą BNB, LINK i LEO jest duża użyteczność i zastosowanie. BNB i LEO to rodzime tokeny giełd, co oznacza, że prawdopodobnie utrzymają popyt nawet wtedy, gdy są masowo sprzedawane.  Tymczasem LINK wychodzi poza sferę kryptograficzną dzięki kluczowym partnerstwom z Google i Oracle. Wydajność LINK nie zależy już wyłącznie od ekosystemu kryptograficznego.  Powtórki sezony 2016-2017 prawdopodobnie nie będzie. Zamiast tego będzie można zobaczyć wykładniczy wzrost grupy najlepszych altcoinów.  Nadchodzi sezon bardziej ukierunkowany, bardziej zróżnicowany i o wiele lepszej jakości. Jednak po drodze na pewno zaobserwujemy kilka spektakularnych upadków. 

Komentarze