Bitcoin vs. Altcoiny – czyli 10 kryptowalut, w które warto inwestować!

0
3562
altcoiny, kryptowaluty, tokeneo, Bitcoin vs. Altcoiny – czyli 10 kryptowalut, w które warto inwestować!
Bitcoin jest pierwszą i zarazem najpopularniejszą kryptowalutą. To na jego bazie powstały kolejne technologie, które dziś stanowią  podstawę świata "cyfrowego pieniądza". Warto jednak w tym miejscu zadać sobie pytanie – czy faktycznie działa on lepiej niż pozostałe Altcoiny? A jeżeli nie - w co warto zainwestować?

Konkurencja jak wiemy jest w tym sektorze ogromna. Ponad 800 kryptowalut może pochwalić się kapitalizacją rynkową wynoszącą więcej niż milion dolarów. Czas pokaże, która z nich w perspektywie 15-20 lat będzie wiodła prym na świecie, jednak w chwili obecnej – Bitcoin wydaje się być bezkonkurencyjny. Ile taki stan będzie jeszcze trwać? Czy „opłaca się” dzisiaj inwestować w inne Altcoiny?

Portal CryptoAsia – chcąc ułatwić podjęcie decyzji potencjalnym inwestorom – przygotował krótką analizę dziesięciu najważniejszych tokenów, które wykazują się największym potencjałem rynkowym.

 

1. Ripple. Wartość rynkowa: 15,9 mld USD.

XRP to kryptowaluta, której twórcą jest amerykańska firma płatnicza - Ripple Labs. Została stworzona aby wspomóc banki, a jej głównym celem było usprawnienie metody zawierania transakcji transgranicznych. Dzisiaj XRP jest trzecią co do wielkością kryptowalutą na rynku, ściśle współpracującą z bankami i różnymi instytucjami finansowymi.

 

2. EOS. Wartość rynkowa: 4,6 mld USD

EOS to platforma blockchain, służąca do rozwoju zdecentralizowanych aplikacji (dapps). Kryptowaluta ta stanowi w pewnym stopniu „rozszerzenie” dla Ethereum. Głównym celem tego projektu jest uproszczenie zdecentralizowanych aplikacji za pomocą tzw. smart contractów.
Twórcy EOS przekonują, że ich token zawiera „wszystkie najlepsze cechy Bitcoina i Ethera” oraz że „rozwiązuje problemy dotyczące skalowalności i elastyczności, czyli dwóch największych bolączek świata wirtualnych tokenów".

 

3. Stellar. Wartość rynkowa: 4 mld USD

Stellar to zdecentralizowana sieć typu blockchain, służąca do przechowywania wartości oraz późniejszych transferów tych wartości pomiędzy zasobami (w tym m.in płatności). Jest ona zasilana przez kryptowalutę o nazwie Lumens (XLM). Głównymi konkurentami tej technologii jest Ethereum oraz Ripple.

 

4. Litecoin. Wartość rynkowa: 3 mld USD

Litecoin to kryptowaluta, której założycielem jest Charlie Lee – były współpracownik Google, który miał wizję stworzenia „lepszej wersji Bitcoina”.

Najpopularniejsza kryptowaluta jest często postrzegana jako „cyfrowe złoto”, a także „magazyn wartości w perspektywie długoterminowej”. Litecoin, który powstał by stanowić „wersję rozszerzoną Bitcoina” miał być natomiast „cyfrowym srebrem”, czyli znacznie szybszą i tańszą metodą płatności, służącą do zawierania transakcji codziennego użytku.

 

5. Tether. Wartośc rynkowa: 2,8 mld USD

Tether (USDT) to kryptowaluta, której zadaniem miało być „odzwierciedlenie szacunkowej ceny dolara amerykańskiego”. W praktyce oznaczało to, że jego twórcy założyli sobie stworzenie waluty stabilnej, o minimalnej zmienności i znikomych wahaniach. Obecnie kryptowaluta ta jest jedną z najczęściej wymienianych na większości giełd kryptograficznych na świecie.

 

6. Cardano, Wartość rynkowa: 1,9 mld USD

Cardano to inteligentna platforma kontraktowa podobna do Ethereum, kładąca bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo. Według twórców tej technologii – „Cardano jest kryptowalutą trzeciej generacji, która rozwiąże problemy skalowania, z którym borykają się potentaci – Ethereum oraz Bitcoin”. Token ten poprawia skalowalność dzięki zastosowaniu warstwowej architektury. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników, wśród których znajdują się też tacy, którzy uważają Cardano za „platformę lepszą i skuteczniejszą niż inne (podobne do niej), stosujące mniej skuteczne metody.”

 

7. Monero. Wartość rynkowa: 1,6 mld USD

Monero to – jak informują jego twórcy - bezpieczny, prywatny i niemożliwy do wykrycia system walutowy.  Popularny XMR wykorzystuje specjalny rodzaj kryptografii, który gwarantuje użytkownikom tej technologii pewność (100%), że ich transakcje nie zostaną przez nikogo wykryte. Nazwa Monero wywodzi się z międzynarodowego języka Esperanto i oznacza MONETĘ.

 

8. Dash. Wartość rynkowa: 1,3 mld USD

Dash to kryptowaluta podobna do Bitcoina. Powstał w 2014 roku pod nazwą Xcoin, jednak w marcu 2015 roku zmieniono nazwę na jego obecną (Dash w wolnym tłumaczeniu oznacza gotówkę cyfrową). Altcoin ten oferuje szybkie i skuteczne zawieranie transakcji, ze stu procentową gwarancją, iż nie zostaną one wykryte. Wszystko za sprawą technologii Masternodes, czyli połączenia innowacyjnych algorytmów i szyfrowania.

 

9. Binance Coin. Wartość rynkowa: 1,1 mld USD

Binance Coin (BNB) to token, który oparty jest na blockchainie sieci Ethereum. Wydała go jedna z największych na świecie kryptowalutowych giełd – Binance.  Motywację do posiadania BNB stanowią częste nagrody dla posiadaczy tej kryptowaluty oferowane przez wspomnianą giełdę, które stanowią pewnego rodzaju zachętę.

 

10. NEO. Wartość rynkowa: 1 mld USD

NEO to platforma oparta o technologię blockchain, przeznaczona do budowy sieci zdecentralizowanych aplikacji. Zważywszy na fakt, że jest ona wspierana przez chiński rząd – nazywa się ją często „chińskim Ethereum”.  NEO wykorzystuje inną kryptowalutę – GAS, za pomocą której umożliwia swoim użytkownikom opłaty transakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię