1 milion użytkowników zyskuje dostęp do wartego 1 miliard rynku handlowego

0
165

BTC.com ogłosiło, że jego portfel umożliwi 70 Propozycję Ulepszenia bitcoina (ang. Bitcoin Improvement Proposal 70) dla transakcji płatniczych. Jest to nie tylko  szczególnie przydatne w relacjach między klientami i handlowcami, ale także staje się tym samym standardem w branży. Portfel ma ponad milion użytkowników, a dzięki BIP-70 klienci będą mogli kupować produkty z popularnej platformy przetwarzania transakcji Bitpay, która dysponuje rynkiem handlowym o wartości 1 miliarda $.

Użytkownicy Portfela BTC.com mogą być teraz połączeni z handlowcami Bitpay

Handlowcy uwielbiają BIP-70, ponieważ zapewnia on bezpieczną i kompleksową komunikację z klientami na całym świecie. Płatności są przekierowywane i potwierdzane na łańcuchu. A dzięki BTC.com użytkownicy mogą teraz bezpiecznie przechowywać swoje prywatne klucze w portfelu multi-sig, zachowując kontrolę nad swoimi monetami i mając możliwość wybierania spośród większej ilości towarów i usług niż kiedykolwiek.

Sean Rolland, dyrektor ds. Produktów w Bitpay, wyjaśnił: "Doceniamy wsparcie BTC.com dla BIP-70, ponieważ Bitpay pracuje nad tym, aby płatności z Bitcoin były łatwiejsze i jeszcze bezpieczniejsze. Po zastosowaniu BIP-70 zaobserwowaliśmy spadek współczynnika błędu płatności z 8% (w dolarach) do współczynnika błędu wynoszącego 0,27%. Zdolność do zapewnienia prawidłowych płatności za pomocą BIP-70 pomaga w rozwoju całej branży".

Od 2015 roku BTC.com twierdzi, że przetworzyło więcej niż 5 mld USD bitcoin cash (BCH) i bitcoin core (BTC) w imieniu miliona użytkowników. Handlowcy Bitpaya, których liczba wynosi setki tysięcy, akceptują tylko portfele BIP-70.

Wszystko kręci się wokół handlu

Wiceprezes BTC.com ds. Działalności biznesowej, Alejandro de la Torre, wyjaśnia: "Zawsze dążymy do nowych metod i partnerstwa, aby rozszerzyć wykorzystanie BTC i BCH jako waluty, a integracja z Bitpay to ważny krok w kierunku transakcji z detalistami i handlowcami. Kryptowaluty mogą zacząć konkurować z kartami kredytowymi i transakcjami mobilnymi, wykorzystując obecne nieefektywności tradycyjnych usług przetwarzania płatności i poszerzając granice handlu. Umożliwienie klientom, handlowcom i społeczności Bitcoin wykorzystywania Bitcoinów w handlu ustanowi podłoże, aby kultywować głęboki i zrównoważony rozwój całej społeczności bitcoin".

Biorąc pod uwagę trend zniżkujący na rynku kryptowalutowym, obejmujący większą część bieżącego roku, zwolennicy mainstreamingu odnotowali straty. Być może to, co wpływa na sceptycznych sprzedawców detalicznych, to wygoda wejścia na rynek dla klientów (bezkontaktowe funkcje, takie jak brak wymogów KYC (Poznaj swojego klienta) lub AML (Wymogi uniemożliwiające pranie brudnych pieniędzy), niskie opłaty transakcyjne i szybkie czasy potwierdzenia. Podczas gdy BitPay na pewno ma KYC, aktualizacja portfela BTC.com pozwala użytkownikom na korzystanie z 1% prowizji od Bitpay, która jest bardziej niż konkurencyjna w stosunku do tradycyjnych procesorów kart kredytowych.

Bitpay z siedzibą w Atlancie pozwala użytkownikom wydawać i akceptować kryptowaluty, takie jak bitcoin cash (BCH), pracując od lat w celu nawiązania stosunków handlowych z handlowcami w imieniu społeczności kryptowalutowej na przykład za pomocą karty debetowej Visa. Prawdopodobnie najważniejszą jego cechą jest łagodzenie niestabilności cen, która zniechęciła firmy do brania udziału w ekosystemie. Rozliczenia dokonywane są w walutach fiduncjarnych i zdeponowane bezpośrednio na koncie handlowca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię